Cedevita u završnici izvukla pobjedu protiv Mega Leksa

Branimir Korać • subota, 15.10.2016.

Treću uzastopnu pobjedu u ABA ligi upisali su igrači Cedevite koji su u gostima nadjačali Mega Leks s tijesnih 85:82. Važnu tricu u završnici ubacio je Hopson, domaćin u završnici nije ništa mogao ubaciti i Zagrepčani su uzeli važnu pobjedu...

Bez Jamesa i Arapovića, sa skraćenim rosterom otputovala je Cedevita u goste Mega Leksu, ali je uspjela izvući pobjedu. Prvo poluvrijeme odradila je loše, u pojedinim trenucima imala i dvoznamenkasti zaostatak, ali u nastavku je uspjela napraviti preokret.

Loše su gosti otvorili i prvu i drugu četvrtinu, tu su domaćini stvarali razliku, ali sve se okrenulo u drugom poluvremenu gdje je Cedevita imala vrlo dobru treću četvrtinu koja je okrenula meč.

Mega Leks je ušao u utakmicu serijom 10:0, a Cedeviti je trebalo punih pet minuta da dođe do prvih poena iz igre. Deset minuta kasnije situacija je bila dosta loša za goste, Mega Leks je vodio s 33:19 nakon trice Jaramaza, a Cedevita je još uvijek tražila igru.

Tu su se gosti ipak pokrenuli, uspjeli su do kraja prvog poluvremena smanjiti zaostatak na 44:40 što je sasvim prihvatljiv minus s obzirom na viđeno u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme bilo je bolje, a serijom 7:0 sredinom treće četvrtine Cedevita je napokon stigla do prednosti i povela je 51:48. U završnici treće četvrtine imala je i osam razlike te se činilo da ima susret pod svojom kontrolom i da ide prema trećoj uzastopnoj pobjedi.

Međutim domaćin se nije predao, Rade Zagorac stvarao je prilične probleme gostima i na njegovim krilima Mega se potpuno vratila u utakmicu.

U završnici domaćin je čak i poveo nakon skoka u napadu Kabe, no odmah nakon toga važnu tricu ubacuje Hopson i vraća prednost na Cedevitinu stranu 83:82.

Mega Leks do kraja susreta nije više ništa pogodio, Zagorac nije uspio položiti, trice su promašili Novak i Simeunović te su gosti ipak uzeli pobjedu.

Kod Cedevite Hopson je ubacio 23 poena uz pet skokova, Luka Babić 15 poena, a Karlo Žganec 13 uz pet skokova. Kod domaćina Zagorac je ubacio 24 poena uz šest skokova dok je Jaramaz dodao 16 poena.