SEHA liga, 13. kolo, 29.10.2016, 17:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 34:29 Izviđač CO
Izviđač CO

PPD Zagreb u drugom poluvremenu slomio otpor Izviđača za novu regionalnu pobjedu

Mihaela Bradovski • subota, 29.10.2016.

PPD Zagreb stigao je do očekivane regionalne pobjede na svom parketu protiv Izviđača iz Ljubuškog. Plinari su slavili 34:29, mogli su i uvjerljivije, ali opuštanje u završnici omogućilo je gostima smanjenje zaostatka...

Nakon dolaska Silvija Ivandije na klupu, Zagreb je upisao dvije pobjede i remi, neodlučeno je odigrao na teškom gostovanju u Brestu kod Meškova, a svladao je Vardar i sada Izviđač.

Protiv Izviđača imao je, očekivano, najlakši posao. U drugom poluvremenu stvorio je razliku i nije dopustio gostima da zakompliciraju utakmicu iako su igrači iz Ljubuškog imali na kraju seriju s kojom su smanjili visok zaostatak.

U ovom susretu Ivandija nije mogao računati na Skoka, Pavlovića, Šušnju i Markovića zbog ozljeda, ali i bez njih posao je odrađen prema očekivanjima.

U prvom poluvremenu gosti su držali priključak i nisu dozvoli domaćinu neko veliko odvajanje, a s dobrom igrom nastavili su i u drugom dijelu te je PPD dugo imao kao najveću prednost četiri pogotka.

Ipak, kvaliteta domaćina došla je do izražaja i u samo tri minute Zagreb je napravio seriju 6:0 uz tri pogotka Cingesara, pobjegao na 32:23 i riješio pitanje pobjednika.

Gosti su se vratila na već dobro poznatih minus četiri i to je bilo sve što su uspjeli napraviti.

Najbolji kod Zagreba bili su Stevanović s 14 obrana, Igor Vujić i Luka Šebetić s po sedam golova te Igor Vori i Darko Cingesar s po šest golova.

Kod gostiju Josip Šarac postigao je sedam, a Kristijan Jarak pet golova.