SEHA liga, 13. kolo, 11.12.2016, 18:00 h
Nexe Našice 29:29 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Nexe sjajnim drugim poluvremenom do boda protiv Veszprema

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.12.2016.

Veszprem neće po dobrom pamtiti turneju po Hrvatskoj. Nakon poraza od PPD Zagreba, ostao je bez pobjede i na gostovanju u Našicama gdje je odigrao 29:29 protiv Nexea...

Rukometaši Nexea stigli su do velikog boda protiv Veszprema. Jedna od najjačih momčadi Europe u gotovo najjačem sastavu nije uspjela u Našicama doći do pobjede.

Domaćin je odigrao izvrsnih drugih 30 minuta, tu se vratio iz visokog zaostatka i na kraju golovima Etera i Zrnića upisao remi 29:29.

Debi Hrvoja Horvata pred našičkim navijačima prošao je odlično, protivnik je bio ugledan i snažan, a Nexe nije upisao poraz. Dosad su Našičani uredno uvjerljivo gubili od Veszprema, no ovaj put izbjegli su poraz.

Posljednju pobjedu u SEHA ligi Nexe je ostvario prije dva mjeseca kada je svladao Meškov Brest, ali u posljednjim susretima pod vodstvom novog trenera napredak je bio vidljiv, a potvrđen je u ovom dvoboju.

Počelo je dobro za Mađare koji su vrlo brzo stvorili prednost i pobjegli na tri razlike da bi zaostatak domaćina do odlaska na odmor narastao na 18:13.

Međutim u samo sedam minuta drugog dijela Nexe se vratio u utakmicu. Napravili su domaćini seriju 6:1 i poravnali na 19:19, a do prvog vodstva došli su u 49. minuti kada su preko Hercega poveli s 23:22.

Nakon što su Sulić, Gajić i Ilić odveli Veszprem u završnici do 29:27, činilo se da je priči kraj, ali Eter prvo smanjuje, Nagy u završnici niže pogotka, a na samom kraju Vedran Zrnić iz sedmerca zabija za 29:29.

Sedam golova kod domaćina postigao je Albin Eter, a kod gostiju isti broj golova zabio je Andreas Nilsson.