SEHA liga, 14. kolo, 10.12.2016, 18:00 h
RK Zagreb 27:23 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

PPD Zagreb u derbiju nadigrao i svladao Veszprem

Mihaela Bradovski • subota, 10.12.2016.

U susretu 14. kola SEHA lige PPD Zagreb upisao je pobjedu protiv Veszprema 27:23. Odličan nastup Zagreba koji je praktički od prve do posljednje minute bio u vodstvu i nije dopustio Mađarima priliku za preokret...

Iako je u ovom susretu nastupio bez Stipe Mandalinića koji je ove sezone najubojitiji Zagrebaš s vanjskih pozicija, PPD Zagreb upisao je pobjedu protiv Veszprema 27:23. Nije to bila tijesna i jedva izvučena pobjeda, momčad Silvija Ivandije bila je bolja svih 60 minuta i zasluženo je slavila.

Samo jednom u svih 60 minuta Veszprem je stigao do poravnanja, Zagreb se vrlo brzo vratio u prednost i nastavio s dominacijom.

Početnih 4:0 za domaćina nagovijestilo je da bi to moglo biti ugodno poslijepodne za Zagreb, Veszprem se dosta mučio u početnim minutama i tek preko Marka Kopljara u sedmoj minuti stigao je do prvog pogotka.

Do odlaska na odmor Veszprem se najviše približio u 22. minuti kada je preko Dragana Gajića smanjio na 9:8, ali Zagreb je odmah odgovorio golovima Josipa Valčića i Igora Vorija te je do kraja prvog poluvremena bez problema sačuvao prednost i na odmor odnio vodstvo 13:10.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Zagreb je ušao u malu krizu i Veszprem je došao do tri brza gola, preko Nilssona poravnao na 16:16 i bilo je to jedino poravnanje u susretu.

Uslijedilo je novo dobro razdoblje Zagreba i serija 5:1 koja je prelomila susret. Tu je Zagreb nakon promašenog zicera Sulića s igračem manje stigao do pogotka za plus četiri nakon čega je uspješno čuvao prednost i otišao do pobjede 27:23.

Ivan Stevanović bio je raspoložen s 14 obrana, pet golova postigao je Zlatko Horvat, a po četiri su dodali Luka Šebetić i Dobrivoje Marković. Kod gostiju Dragan Gajić postigao je sedam golova, a Momir Ilić i Laszlo Nagy po četiri.