Nexe se oprostio od SEHA lige pobjedom protiv Červarovog Metalurga

Mihaela Bradovski • utorak, 07.03.2017.

U svom posljednjem ovosezonskom nastupu u SEHA ligi Nexe je na svom parketu ugostio Metalurg i upisao pobjedu. U drugom dvoboju odigranom u utorak, Gorenje je u Ljubuškom svladalo Izviđač...

Nexe je odradio posljednju utakmicu u SEHA ligi, a sezonu je zaključio pobjedom protiv Metalurga. Lino Červar nije uspio pokvariti oproštaj domaćinu koji na kraju završava sezonu ispred njegovog Metalurga na ljestvici.

Predvođen raspoloženim Pericom Lelićem Nexe je odnio pobjedu 27:22 koju je osigurao u posljednjih pet minuta susreta.

Zanimljivo je bilo u Našicama svih 60 minuta. Dosta preokreta i promjena u vodstvu, ali u drugom dijelu domaćin je uspio preuzeti kontrolu nad rezultatom i upisati pobjedu.

David Špiler i Ivan Sršen dobrim dionicama pomogli su Nexeu da se odvoji na tri gola razlike i preuzme susret u svoje ruke. U završnici je Metalurg bio na dva gola zaostatka, imao priliku za dodatno približavanje, ali domaćin je nanizao četiri pogotka i riješio svaku dvojbu.

Uz Lelićevih 14 obrana, treba istaknuti po šest pogodaka Sršena i Špilera. Kod gostiju Arsić je upisao 13 obrana, a po četiri gola postigli su Nikola Kosteski, Nemanja Obradović, Vanja Ilić i Martin Velkovski.

U drugom susretu Izviđač je ugostio Gorenje i upisao poraz 36:32. Momčad iz Ljubuškog ima još jedan susret za odigrati dok je Gorenje završio s nastupom.

Slovenci su već u prvom dijelu došli do devet golova prednosti, u nastavku je Izviđač smanjio zaostatak, ali Gorenje je ipak zadržalo vodstvo.

Do pobjede su ga predvodili Gregor Potočnik s 12 i Niko Medved s 11 golova. Kod domaćina po sedam golova postigli su David Mandić i Ante Grbavac, a pet je dodao Matej Hrstić.