SEHA liga, 14. kolo, 22.02.2017, 18:00 h
Celje Pivovarna L. 39:30 Prešov
Prešov

Celje na krilima sjajnog Lesjaka do visoke pobjede protiv Tatrana

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.02.2017.

U susretu 14. kola SEHA lige Celje je ugostilo Tatran Prešov i visoko slavilo 39:30. Unatoč 30 primljenih pogodaka, briljirao je Urban Lesjak s 23 obrane...

Celjani nisu imali pravo na kiks i u svojoj posljednjoj utakmici u regularnom dijelu SEHA lige morali su svladati Tatran iz Prešova. U tome su i uspjeli, bili su bolji 39:30 i tako s 33 boda završili nastup u ligaškom dijelu.

Hoće li na završni turnir, ovisi o rezultatima PPD Zagreba i Meškova do kraja natjecanja, Zagrebu je dovoljna jedna pobjeda dok Meškov mora upisati obje da bi prestigao Celjane.

U dvoboju protiv Tatrana Slovenci su imali prednost na poluvremenu 16:13 da bi u osam minuta drugog dijela riješili pitanje pobjednika. Odvojili su se na 24:16, ubrzo su stigli i do 11 golova prednosti te mirno priveli dvoboj kraju.

"U prvom poluvremenu još smo bili glavama u dvoboju protiv Kielcea, ali u drugom dijelu stavili smo stvari na svoje mjesto i sve je funkcioniralo puno bolje. Pružili smo puno bolju igru što nam je osiguralo zasluženu pobjedu", smatra Gal Marguč.

Kod Celja najbolji su bili Urban Lesjak s 23 obrane, Borut Mačkovšek sa sedam golova te Blaž Janc s pet. Kristian Bećiri dodao je tri gola. Kod Tatrana Oliver Rabek postigao je deset pogodaka, Dominik Krok sedam, a Jakub Hrstka pet.