Dario Dodić • nedjelja, 30.10.2016.

Košarkaši Brooklyn Netsa bili su na korak do povratka u posljednjoj četvrtini protiv Milwaukee Bucksa, predvođeni fantastičnim Bojanom Bogdanovićem. LeBron i društvo obračunali su se s Orlandom, dok su Spursi odmarali igrače i svladali New Orleans...

Bojan Bogdanović odigrao je sjajnu utakmicu u dresu Brooklyn Netsa koji su bili milimetrima daleko od još jednog povratka u posljednoj četvrtini dvoboja s Milwaukee Bucksima. Vodili su Bucksi 80:73 na ulasku u četvrtu četvrtinu, a Netsi su predvođeni Bojanom (u zadnjoj četvrini ubacio je 12 poena) stigli do 108:108 kada je Bogdanović 11 sekundi prije kraja susreta zabio tricu za izjednačenje.

Nažalost po Netse John Henson pobrinuo se da ne bude produžetaka, sa zvukom sirene zabio je iz napadačkog skoka za pobjedu Bucksa 110:108. "Različiti igrači doprinose našoj igri. Mislim da je Luis (Scola) odigrao dobro večeras, Bojan je imao popriličnu veliku utakmicu danas, drago mi je vidjeti kada različiti igrači doprinose i daju sve od sebe", rekao je nakon poraza trener Netsa Kenny Atkinson.

Bogdanović je na parketu proveo 31 minutu te je upisao 26 poena (7/9 za 2, 2/6 za 3, 6/6 za 1) uz osam skokova i dvije asistencije - dok je Bojan bio na terenu Netsi su imali +8. Odličan je bio i Trevor Booker s 14 poena i 14 skokova. Luis Scola savršeno je šutirao i pridodao 14 poena (3/3 za 2, 2/2 za 3, 2/2 za 1) uz osam skokova i dvije asistencije. Buckse su predvodili Rashaud Vaughn s 22 poena i Antetokounmpo s 21 poenom i 11 skokova.

San Antonio Spursi nastavili su sa savršenim otvaranjem sezone, na svom su parketu svladali New Orleans 98:79, unatoč odmaranju Parkera i Ginobilia. Kontrolirali su susret Spursi ne dopustivši Pelicansima da ih ugroze, a onda su u trećoj četvrtini podigli razinu igre i osigurali uvjerljivu pobjedu. San Antonio je predvodio Kawhi Leonard s 20 ubačaja, četiri skoka i tri asistencije, odličan je bio i Patty Mills s 18 poena. Anthony Davis i E'Twaun Moore upisali su po 18 koševa za goste.

Chicago Bullsi došli su do druge pobjede u isto toliko utakmica svladavši uvjerljivo Indiana Pacerse 118:101. Doug McDermott bio je najbolji u redovima Bullsa s 23 poena (pet trica), Jimmmy Butler zabio je 16, a Wade 14 koševa, dok je Rajon Rondo, kao i obično, bio fokusiran na asistencije (13). Kod Indiane su Paul George i Myles Turner bili najbolji sa po 20 ubačaja.

New York Knicksi otvorili su sezonu u Madison Square Gardenu pobjedom protiv Memphisa 111:104. Imali su Knicksi 18 koševa prednosti u prvom poluvremenu, ali Memphis se vraća i dolazi na samo dva koša razlike u posljednjoj četvrtini, ali Knicski podižu igru i na kraju dolaze do pobjede. Kristaps Porzingis upisao je 21 poen i pet skokova za Knickse, Carmelo Anthony dodao je koš manje, šest skokova i pet asistencija. Odličan je bio i Joakim Noah sa šest koševa, deset skokova i sedam asistencija. Marc Gasol s 20 je poena predvodio Grizzliese.

Aktualni prvaci Cleveland Cavaliersi sa 105:99 porazili su Orlando kojem je to treći poraz u isto toliko utakmica. LeBron James (23 koša, šest skokova, devet asistencija) bio je najbolji kod prvaka, a odličnu su partiju pružili i Kyrie Irving s 20 poena te Kevin Love s poenom manje. Fournier (22 koša, pet asistencija) i Ibaka (19 koševa, sedam skokova) bili su najbolji kod Magica.