Granada
Granada 1:1 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Marjan Kreševac • subota, 05.11.2016.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Primere na Nuevo Los Cármenesu odigran je derbi začelja između Granade i Deportiva iz La Corune. Gosti su uspjeli povesti 1:0 pogotkom Florina Andonea, ali domaći su se vratili iz mrtvih i do kraja susreta izvukli bod...

Utakmica u Granadi bila je od velikog bodovnog značaja za oba takmaca, a posebice za domaće koji bi pobjedom uhvatili kakav takav priključak u borbi za ostanak. Svjesni važnosti utakmice igrači su u prvih 45 minuta odigrali s visoko podignutom ručnom.

Teško se nešto može izdvojiti iz prvog dijela, možda tek udarac Andreasa Pereire iz 27. minute kada je tukao izvan kaznenog prostora, ali mlako i po sredini gola tako da gostujući vratar Przemyslaw Tyton nije imao previše muke ukrotiti njegov pokušaj.

U drugo poluvrijeme momčadi su ušle svjesne da od ove kamilice na terenu nema neke prevelike koristi i ukoliko žele upisati bodove moraju zaigrati puno otvorenije. Prvi su zaprijetili domaći u 57. minuti ponovo preko Pereire koji je ovoga puta pokušao glavom uz isti epilog, obranu Tytona.

Gosti su svoj prvi udarac u okvir gola uputili u 64. minuti preko Florina Andonea i odmah poveli, nakon brze kontre Emre Colak proigrao je Andonea koji puca negdje sa sredine kaznenog prostora, Guillermo Ochoa brani prvi pokušaj, ali odbijanac dolazi ponovo na noge Andoneu koji iz ponavljanja ne griješi.

Pogodak gostiju bio je signal igračima Granade da krenu svim silama u napad. Otvorili su se domaći i zaigrali potpuno otvoreno, a kao posljedica takve igre imali su domaći niz prilika od kojih je možda najbolja ona Davida Barrala koji je u 81. minuti glavom pogodio gredu.

Ono što nije uspjelo domaćim igračima jest Tytonu, nakon jednog pokušaja igrača Granade lopta ga je pogodila i od njega se odbila u gol. Do kraja susreta ostalo je devet minuta plus sudačka nadoknada, ali rezultat se unatoč obostranim nastojanjima nije mijenjao.