Dario Dodić • nedjelja, 06.11.2016.

Orlando Magic došao je do pobjede protiv Washington Wizardsa zahvaljujući odličnom učinku igrača s klupe, među kojima se istaknuo i Mario Hezonja. Dario Šarić imao je problema s osobnim pogreškama, a njegovi su 76ersi imali napad za pobjedu protiv aktualnih prvaka. LeBron James ušao je u društvo deset najboljih strijelaca svih vremena...

Igrači s klupe Orlando Magica bili su toliko impresivni da su dobili minutažu u ključnim trenucima susreta s Washington Wizardsima. Upravo je klupa Orlanda zaslužna za pobjedu 88:86, a solidnu rolu u tome imao je i Mario Hezonja, koji je osam od svojih devet koševa zabio u posljednjoj četvrtini kada se lomio rezultat.

Hezonja je na kraju odigrao 26 minuta, upisao devet poena (4/5 za dva, 0/4 za tri, 1/2 za 1), dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu, a dok je Hezonja bio na parketu Orlando je napravio +15. Damjan Rudež nije igrao, a kod Magica svakako treba istaknuti i sjajnog Jeffa Greena, također igrača s klupe, koji je predvodio domaću momčad s 18 poena, pet skokova i tri asistencije.

Markieff Morris ubacio je 18 za Wizardse, Bradley Beal pridodao je 15 poena.

Cleveland Cavaliersi uz puno su muke porazili 76erse u Philadelphiji, rezultat je bio 102:101. Čak su 76ersi imali i posljednji napad za pobjedu, ali nisu dobro iskoristili zadnjih sedam sekundi igre. Aktualne prvake predvodio je LeBron James s 25 koševa, 14 asistencija i osam skokova. S ovih 25 poena (odnosno s prva dva) postao je deseti najbolji strijelac u povijesti NBA prestigavši Hakeema Olajuwona. Odličan je bio i Kevin Love s 20 koševa i 11 skokova.

Ovo je šesta pobjeda za nepobjedive Cavse i peti poraz za uvijek pobjedive 76erse. Dario Šarić nije previše sudjelovao u odličnoj partiji njegovih 76ersa jer je vrlo rano u susretu prikupio tri osobne pogreške. Na kraju je za 18 minuta na parketu upisao tri poena (šut 1/5 iz igre, 1/2 slobodna bacanja) uz sedam skokova i dvije asistencije. Najbolji kod Sixersa bio je Embiid s 22 ubačaja.

Košarkaši Oklahoma City Thundera vrlo su se brzo oporavili od poraza protiv Golden State Warriorsa i bivšeg vođe Kevina Duranta. Oklahoma je došla do pete pobjede svladavši na domaćem parketu Minnesota Timberwolvese 112:92.

Susret je bio riješen već nakon tri četvrtine, u kojima je Russell Westbrook ubilježio 28 koševa, šest skokova i osam asistencija, nakon čega više nije niti ulazio u igru. Enes Kanter pridodao je 20 koševa i deset skokova.

Kod gostiju iz Minnesote sjajan je bio Karl Anthony Towns s 33 ubačaja i šest skokova. Ovom je pobjedom Thunder došao na skor 5-1, izjednačivši najbolji učinak u prvih šest utakmica sezone otkad su doselili u Oklahomu prije osam sezona.

Umorni San Antonio Spursi upisali su drugi uzastopni poraz na svom parketu, ovog puta svladali su ih L.A. Clippersi s uvjerljivih 116:92. Goste je predvodio Blake Griffin s 28 poena što je njegov najbolji učinak ove sezone.

Lamarcus Aldridge s 19 je poena predvodio Spurse, Kawhi Leonard upisao je 14 poena, ali uz katastrofalan šut iz igre (3/10 za 2, 0/3 za tri, 8/8 za 1).

NBA, rezultati:
Oklahoma - Minnesota 112:92
Philadelphia - Cleveland 101:102
Orlando - Washington 88:86
Detroit - Denver 103:86 (Drummond 19 koševa, 20 skokova/Chandler 21 koš)
Indiana - Chicago 111:94 (Teague 21 koš/Butler i Portis po 16 koševa)
Atlanta - Houston 112:97 (Milsap 23 koša, 11 skokova/Harden 30 koševa, 12 asistencija)
Milwaukee - Sacramento 117:91 (Teletović 22 koša/Temple 19 koševa)
San Antonio - L.A. Clippers 92:116

• markoli06.11.2016. u 13:22
    Bravo bravo. BIlo bi super kad bi ovak stavljali highlightse najzanimljivijih tekmi od dan ranije...