Dario Dodić • petak, 18.11.2016.

Nogometaši Monaca uvjerljivom su pobjedom 3:0 u gostima kod fenjeraša Lorienta otvorili 13. kolo francuskog prvenstva i barem privremeno zasjeli na vrh Ligue 1, dok je Lyon teško izborio pobjedu 1:0 u gostima kod Lillea...

Danijel Subašić još je jednom zaključao svoju mrežu, a njegov se Monaco pobjedom 3:0 na gostovanju kod Lorienta izjednačio na vrhu ljestvice s Nicom i preuzeo prvo mjesto zbog bolje gol-razlike.

Tek u drugom poluvremenu Monaco lomi otpor Lorienta i dolazi do vodstva. S desne je strane loptu u sredinu gurnuo Bernardo Silva, nespretno ju je zahvatio domaći veznjak Mvuemba i tako proigrao Falcaa, on takve pogreške ne oprašta pa je u 64. minuti Monaco zasluženo poveo 1:0.

Tri minute kasnije već je 2:0 za goste, specijalist za slobodne udarce Thomas Lemar prekrasnim golom povećava vodstvo Monaca. Imao je Lorient sjajnu priliku za smanjenje vodstva u 87. minuti, sam je pred Subašića izašao Aliadiere, snažno opalio, ali hrvatski broj 1 odlično brani i čuva mrežu netaknutom. Konačnih 3:0 postavio je Boschilia u drugoj minuti sudačke nadoknade i samo tri minute nakon što je ušao u igru. Izveo je slobodan udarac s 25 metara, netko je u živom zidu glavom skrenuo loptu i tako prevario Delecroixa za konačnih 0:3.

Nogometaši Lyona uz puno su muke došli do minimalne pobjede u gostima kod Lillea. Sve je rezultatski bilo riješeno već nakon dvije i pol minute kada je goste u vodstvo nakon lijepe akcije doveo Cornet.

Iako su do kraja susreta mreže mirovale, izuzmemo li pogodak iz zaleđa Lillea u 24. minuti, prilika nije nedostajalo. Mogao je Lyon u više navrata do povećanja vodstva i rješenja susreta, ali imao je i Lille velike šanse doći do boda.

Domaćima je posao otežao vrlo grubi Sankhare koji je u 55. minuti, sasvim zasluženo, dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Lyon je nakon toga imao nekoliko prilika, ali nije posebno dominirao protiv raspoloženih domaćina koji se nisu predavali.

U 78. minuti opasno je iz slobodnjaka prijetio Rony Lopes, ali sjajno je obranio Lyonov vratar i prezimenjak Lilleovog igrača, Anthony Lopes. U 88. minuti niti dva Lopesa ne bi pomogla, opalio je s 25 metara Amadou, ali je nažalost po domaće navijače pogodio spojnicu, Lyon napušta Lille sa sva tri boda.