Hoffenheim 2:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Dario Dodić • nedjelja, 20.11.2016.

U vrlo zanimljivom i golovima bogatom susretu Hoffenheim i HSV podijelili su po bod u Wirson Rhein-Neckar Areni...

Iako su 11. susretom u nizu bez poraza u Bundesligi postavili novi rekord kluba nogometaši Hoffenheima sigurno nisu zadovoljni što su protiv posljednjeplasiranog HSV-a na domaćem travnjaku izvukli tek bod.

Imali su domaći nogometaši više nego dovoljno prilika za rješavanje dvoboja s Hoffenheimom, ali indisponirani napadači predvođeni nepreciznim Kramarićem olakšali su posao gostima. Imao je hrvatski reprezentativac nekoliko solidnih prilika za pogodak, ali nije uspio zatresti mrežu.

Posebno je dominantan Hoffenheim bio u prvom poluvremenu, ali ni Kramarić, ni Demirbay, ni Amiri nisu uspjeli probiti gostujuću obranu.

I onda je uslijedila kazna, nakon nešto manje od pola sata Filip Kostić nakon ubačaja Lewisa Holtbyja dovodi HSV u vodstvo. Nakon toga još su bolje zaigrali gosti, ali ipak u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Sandro Wagner nakon kornera donosi izjednačenje Hoffenheimu.

Kad je na početku drugog poluvremena Zuber doveo u vodstvo Hoffenheim činilo se da će ipak domaćin doći do očekivane pobjede, ali žilavi gosti nisu odustajali i u 61. Müller postavlja konačnih 2:2.

Imali su silne prilike domaći nogometaši, mogao je i morao Kramarić donijeti tri boda Hoffenheimu 20-ak minuta prije kraja susreta, ali nije bio njegov dan što je prepoznao i trener Nagelsmann pa ga je u 78. minuti izvadio iz igre. Imao je i Wagner u sudačkoj nadoknadi priliku, ali HSV čuva vlastitu mrežu i odlazi s bodom put Hamburga.