Dario Dodić • subota, 26.11.2016.

Crni petak bio je prilično crn za hrvatske košarkaše u NBA. Bojan Bogdanović upisao je osam poena u novom porazu Netsa, Hezonja je dobio nešto više mrvica nego inače, ali nije ih iskoristio, dok su Warriorsi i Lakersi prema izjavama trenera odigrali "jednu od najgorih utakmica ikad"...

U dvoboju momčadi s negativnim skorom Washington Wizardsi u gostima su svladali Orlando Magic s 94:91. Bila je to utakmica u kojoj je i Mario Hezonja dobio nešto veću minutažu, ali teško da je oduševio trenera Vogela. Oni koji Hezonji žele napredak sigurno su bili oduševljeni njegovim alley-oop zakucavanjem, šteta što ne pokazuje takve stvari češće. S druge strane, Damjan Rudež u susretu koji su odlučivale čvrste obrane nije dobio niti minute.

Wizardse je predvodio John Wall s 26 poena, sedam skokova i deset asistencija, vrlo dobar je bio i Otto Porter Jr. s 19 poena i sedam skokova.

U redovima Magica odličan je bio Nikola Vučević sa 17 poena i isto toliko skokova. Serge Ibaka večer je završio s 19 ubačaja. Mario Hezonja dobio je devet minuta, uz spomenuti alley-oop ubilježio dva poena (šut 1/2 za 2), jedan skok i dvije izgubljene lopte te +/- na -1.

Nije ni Dario Šarić imao večer za pamćenje u 12. porazu Philadelphia 76ersa. U porazu od Bullsa 105:89 Šarić je dobio 22 minute s klupe, upisao je tek četiri poena uz prilično slab šut iz igre (1/6 za 2, 2/2 za 1), dodao je sedam skokova, tri asistencije, ali i tri izgubljene lopte.

S obzirom da 76ersi i dalje polako uvode Joela Embiida u sezonu, glavni kandidat za rookieja godine nije igrao protiv Bullsa, to je već peta utakmica ove sezone koju je propustio.

Bullse su do pobjede predvodili Dwyane Wade i Jimmy Butler sa po 26 poena, dok je u redovima 76ersa najbolji bio Iylasova s 14 poena.

Brooklyn Netsi upisali su šesti poraz zaredom, teško su poraženi u gostima kod Indiana Pacersa 118:97, iako su Pacersi igrali bez trojice ozlijeđenih igrača, među kojima je bio i Paul George.

Pacersi su se debelo oslonili na rotaciju igrača, čak je devet igrača igralo 19 i više minuta. Najbolje je priliku iskoristio Glenn Robinson III, u 40 minuta provedenih na parketu ubacio je 20 koševa, uz šest skokova. Rodney Stuckey pridodao je 18 poena s klupe.

Brook Lopez bio je najbolji u redovima Netsa s 20 poena, dok Bojana Bogdanovića nije išao šut. U 26 minuta ubilježio je osam poena (1/5 za 2, 2/5 za 3), tri skoka i jednu asistenciju.

Phoenix Sunsi izgubili su na domaćem parketu od Minnesota Timberwolvesa 98:85 unatoč dobro odigranim trima četvrtinama. U posljednju dionicu susreta Sunsi su ušli s vodstvom 75:67, ali Timberwolvesi susret rješavaju s 31:10 u posljednjoj četvrtini.

Dragan Bender dobio je sedam minuta, upisao tri poena uz šut 50% za tri poena, dva slobodna bacanja nažalost nije pretvorio u poene. Pridodao je i jedan defenzivni skok i jednu izgubljenu loptu, dok je Bender bio na parketu Sunsi su stvorili prednost od sedam poena.

Minnesotu su standardno predvodili Wiggins (25 poena) i Towns (22 poena, deset skokova) dok je u redovima Sunsa odličnu rolu imao Eric Bledsoe s 23 ubačaja, deset asistencija i šest skokova.

Golden State Warriorsi po drugi put su u samo tri dana slavili protiv Los Angeles Lakersa, koji i dalje muku muče s ozljedama. Nakon 149:106 prije nekoliko dana, Warriorsi su sinoćnji susret završili pobjedom 109:85, a oba trenera nisu bila zadovoljna viđenim.

"Ovo je izgledalo kao mamurluk od hrane na Dan zahvalnosti", rekao je trener Lakersa Luke Walton. Ništa iskreniji nije bio ni Steve Kerr: "Bila je ovo jedna od najgorih utakmica koje sam ikad vidio. Mi smo bili užasni i oni su bili užasni. Iskreno, ljudi koji su kupili ulaznice trebali bi dobiti svoj nova natrag."

"Užasnu" utakmicu predvodio je Kevin Durant s 29 poena, šest skokova i devet asistencija. Steph Curry pridodao je 24 ubačaja. Kod Lakersa valja istaknuti tek Jordana Clarksona s 20 poena. Ivica Zubac nije konkurirao za sastav.

NBA, rezultati:
Orlando - Washington 91:94
Philadelphia - Chicago 89:105
Indiana - Brooklyn 118:97
Phoenix - Minnesota 85:98
L.A. Lakers - Golden State 85:109
Cleveland - Dallas 128:90 (Love 27 koševa, deset skokova, Irving 25 koševa/Nowitzki 15 koševa)
New York - Charlotte 113:111p (Anthony 35 koševa, 14 skokova/Batum 18 koševa, devet skokova, devet asistencija, Belinelli 19 koševa)
Detroit - L.A. Clippers 108:97 (Prvi gostujući poraz Clippersa; Morris 17 koševa/Griffin i Redick po 24 koša)
Utah - Atlanta 95:68 (Hayward 24 koša/Schroder 16 koševa)
Milwaukee - Toronto 99:105 (Antetokounmpo 29 koševa, 11 asistencija/DeRozan 26 koševa)
Memphis - Miami 81:90 (Conley 16 koševa/Tyler Johnson 22 koša)
Denver - Oklahoma 129:132p (Chandler 32 koša/Westbrook 36 koševa, 12 skokova, 18 asistencija)
Portland - New Orleans 119:104 (Lillard 27 koševa, 11 asistencija/Davis 31 koš, 13 skokova)
Sacramento - Houston 104:117 (Houston ispucao rekordnih 50 pokušaja za tri poena; Cousins 32 koša/Harden 23 koša, deset skokova, deset asistencija)