Monaco
Monaco 4:0 Marseille
Marseille

Dario Dodić • subota, 26.11.2016.

Još jednom sjajnom predstavom nogometaši Monaca istaknuli su kandidaturu za naslov prvaka Francuske. U 14. kolu došli su do desete pobjede s uvjerljivih 4:0 protiv Marseillea...

Nakon 6:0 protiv Nancyja na svom Stade Louis II i 3:0 u gostima kod Lorienta, treću uzastopnu utakmicu u Ligue 1 Danijel Subašić završio je čiste mreže. Istini za volju, dobar dio susreta dosađivao se među vratnicama, ali kad je Cabella opasno zaprijetio u 75. minuti hrvatski reprezentativni vratar sjajnom je obranom sačuvao mrežu. Domaći su slavili 4:0 i tako nanijeli najteži poraz Marseilleu na gostovanjima u Monacu u Ligue 1.

Monaco je pitanje pobjednika riješio u prvih 45 minuta. Poveli su u 23. minuti prekrasnim golom Boschilije iz slobodnog udarca. Na 2:0 povisio je Germain šest minuta kasnije nakon odlične solo-dionice Bernarda Silve.

Na 3:0 pred kraj prvog dijela povisuje ponovno Germain, ovog puta na asistenciju Falcaa, a u začetku akcije ponovno je bio sjajni Silva.

Uz spomenutu priliku Cabelle koju je obranio Subašić gosti nisu posebno opasno prijetili. Konačnih 4:0 postavio je Carrillo u sudačkoj nadoknadi.