Goričani pregazili Zagreb i preuzeli vrh

Branimir Korać • nedjelja, 27.11.2016.

Uoči posljednjeg susreta 17. kola Favbet Druge HNL, došlo je do promjene na vrhu, Gorica je barem privremeno preuzela vodstvo na ljestvici...

Zagreb je u Kranjčevićevoj upisao težak poraz od Gorice čak 5:2 i ponovno je bliže onoj opasnoj zoni nego vrhu ljestvice. Uoči početka sezone bio je jedan od glavnih kandidata za povratak u Prvu ligu, ali nakon 17 odigranih utakmica, ima samo pet pobjeda i tek je sedmi na ljestvici.

Protiv Gorice krenuo je loše i gosti su autogolom Dominika Kovačića već u 11. minuti došli do vodstva. Međutim sedam minuta kasnije Renato Kauzlarić je poravnao na 1:1 i s tim rezultatom otišlo se na odmor. Gostima je u drugom poluvremenu trebalo manje od 15 minuta da riješe pitanje pobjednika. Prvo je Trojan Maloku zabio za novo vodstvo, Ivan Prskalo je povisio na 3:1, a Toni Španja već u 59. minuti na 4:1. Deset minuta prije kraja Filip Matijašević smanjio je na 4:2 da bi konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio Marin Pejić.

Solinjani su sjajnim drugim poluvremenom okrenuli susret protiv Sesveta i upisali petu uzastopnu pobjedu. Slavili su s 3:2 iako su na odmoru zaostajali 2:0.

Gosti su imali vodstvo golovima Tomislava Štrkalja i Vedrana Meseca, ali u drugom dijelu Antonio Mrković, Zvonimir Šarlija te Luka Kapetanović donijeli su preokret domaćinu koji se tako bodovno poravnao s vodećim duom.

Napokon su slavili i Šibenčani koji su ugostili Dugopolje i odnijeli pobjedu 2:1. Šibenik je veliko razočaranje i umjesto borbe za vrh, nalazi se u teškoj situaciji.

Protiv Dugopolja poveo je u 17. minuti golom Marina Vukorepe da bi gosti do odlaska na odmor poravnali preko Ivana Žižića. Ipak u drugom dijelu Miro Slavica donosi tri boda domaćinu.

Preokretom do pobjede je došlo Lučko kod druge momčadi Dinama, gosti su slavili 2:1. Nakon 14 kola bez pobjede, Lučko je nanizalo tri slavlja i traži izlaz iz ugrožene zone.

Dinamo je u ovom susretu poveo pogotkom Davora Lovrena, ali u zadnjih pola sata gosti su napravili preokret i golovima Marija Cetine i Božidara Karamatića uzeli su pobjedu.