Liga prvaka, skupina B, 8. kolo, 27.11.2016, 18:00 h
Barlinek Industria Kielce 29:25 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb poražen na gostovanju kod aktualnog europskog prvaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.11.2016.

PPD Zagreb upisao je novi poraz u Ligi prvaka na gostovanju kod Kielcea izgubio je s 29:25 i tako ostao na dnu ljestvice u svojoj skupini...

I nakon osmog kola Lige prvaka, PPD Zagreb ostaje na dnu ljestvice skupine B. Svega dva osvojena boda i to iz onog dramatičnog domaćeg susreta protiv Vardara, svakako je ispod onog što su u Zagrebu očekivali.

Vaditi se na gostovanju kod Kielcea nije najbolje rješenje, ali Zagreb jednostavno mora početi pod hitno osvajati bodove ako misli ostati u natjecanju i nakon grupne faze. U Poljskoj je odigrao dobro prvo poluvrijeme, ali u nastavku domaćin je bio bolji i zasluženo je slavio.

Zagreb je dobro krenuo, otvorio je utakmicu vodstvom 4:1, obrana je dobro funkcionirala, međutim već do sredine prvog dijela Kielce je napravilo preokret i golom Bieleckog u 18. minuti povelo je 9:7.

No do kraja poluvremena Zagreb je ponovno preuzeo konce igre, napravio je još jedan preokret i na odmor je otišao s vodstvom 12:11.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na pravi odgovor Poljaka. Zagreb je još u 37. minuti bio na 15:15, a onda domaćin postiže četiri gola u nizu i okreće dvoboj na svoju stranu.

U nekoliko navrata Zagreb je došao na samo gol zaostatka, posljednji put u 55. minuti preko Ereša, a onda Kielce s dva gola Paczkowskog i Aguinagaldea bježi na 27:23 i završava priču.

Sedam golova kod Zagreba postigao je Stipe Mandalinić, a kod Kielcea sedam je zabio Aguinagalde, šest Darko Đukić i četiri Manuel Štrlek.