Branimir Korać • ponedjeljak, 28.11.2016.

Zanimljiv nedjeljni program u NBA ligi bio je ispunjen i za hrvatske košarkaše među kojima su se istaknuli Bojan Bogdanović i Dario Šarić dok je minutažu dobio tek još Dragan Bender...

Los Angeles Clippersi prvi put ove sezone spojili su dva uzastopna poraza. Nakon poraza od Pistonsa, čekalo ih je teško gostovanje u Indianapolisu gdje su ih Pacersi visoko svladali s 91:70. Odličan nastup Indiane, posebno u obrani gdje je natjerala Clipperse na 20 izgubljenih lopti, zaustavila Griffina i Paula te ujedno lakoćom stvorila prednost.

Clippersi su šutirali iz igre samo 31.4 posto, za tricu 4/24, a nakon što je domaćin serijom 12:2 pobjegao na 62:44 u drugom poluvremenu, gosti više nisu imali nikakve šanse. Ovo je bilo prvi put otkako Doc Rivers sjedi na njihovoj klupi da su Clippersi ubacili manje od 80 poena.

"Sve je bilo loše. Loše smo šutirali, loše igrali obranu. Moramo reagirati i popraviti ono u čemu griješimo", kaže Chris Paul.

Indianu su s po 17 poena predvodili Myles Turner (12 skokova) i Glenn Robinson III (šest skokova). Kod poraženih Blake Griffin ubacio je 16 poena uz devet skokova, a Chris Paul dodao je 13 poena.

Portland Trail Blazersi upisali su novi poraz, ovaj put u svojoj dvorani protiv Houston Rocketsa i još jednom uz očajan nastup u obrani. U svakoj četvrtini Rocketsi su im ubacili preko 30 poena i na kraju su visoko slavili sa 130:114.

Napad ne predstavlja problem za Blazerse, u 17 od 19 utakmica ove sezone ubacili su troznamenkasti broj poena, ali zato je obrana veliki problem. Portland prima najviše poena na 100 posjeda u kompletnoj ligi i ako se žele boriti za doigravanje i tamo igrati neku ulogu, morat će to dramatično popraviti. S druge strane Rocketsi igraju sve bolje.

"Mislim da postajemo sve bolji, protok lopte je na željenoj razini. Međutim još uvijek možemo bolje od ovoga", zadovoljan je svojom momčadi Mike D'Antoni.

James Harden nastavio je sa sjajnim igrama i susret je završio s 38 poena (trica 5/12) i deset asistencija, Eric Gordon dodao je 26 poena (trica 6/9) i pet skokova, a Clint Capela 21 poen i devet skokova. Kod Blazersa CJ McCollum ubacio je 28 poena uz sedam asistencija dok je Damian Lillard bio na 27 poena, pet skokova i pet asistencija.

Los Angeles Lakersi nastavljaju rasti, igraju dobro i pokazuju da će biti opasan protivnik ove sezone. I bez dvojice važnih igrača, Juliusa Randlea i D'Angela Russella, svladali su Hawkse sa 109:94 i to uz veliki doprinos igrača s klupe.

S klupe je LA dobio 65 poena i tu je bila prevaga u ovom susretu. Upravo ti igrači sudjelovali su u seriji 18:2 neposredno prije kraja prvog poluvremena i tu su se domaćini odvojili.

"Energija koju su ti igrači donijeli, okrenula je tijek utakmice. To je ono o čemu govorimo cijelo vrijeme, a sada smo prvi put ove sezone bili u situaciji da je svih pet igrača obrambeno doprinijelo na visokoj razini i tu je utakmica krenula u našem smjeru", smatra Luke Walton.

U njegovoj momčadi Louis Williams ubacio je 21 poen, Jordan Clarkson dodao je 18 poena i pet asistencija, a Larry Nance Jr. 12 poena uz deset skokova. Kod gostiju Kent Bazemore ubacio je 21 poen (5/8 trica), a Dwight Howard 19 poena uz devet skokova.

Philadelphia je odigrala dobru utakmicu protiv Cavsa, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Imali su Sixersi prednost uoči posljednje četvrtine, tijekom susreta vodili su i s 14 razlike, ali u zadnjoj četvrtini nisu imali odgovor na odličnu igru Kyrieja Irvinga.

Ovaj put iskočio je sjajni Irving koji je ubacio čak 19 poena u zadnjoj četvrtini i Cavsi su došli do preokreta te na kraju slavili.

"Kada imate ovako dobre igrače, svatko može iskočiti u bilo kojem trenutku. Kada nekog krene, uvijek ćemo tražiti upravo njega, svatko od nas može imati sjajnu večer, vjerujemo jedni drugima", govorio je junak Cavsa.

Utakmicu je završio s 39 poena (5/11 trica), LeBron James dodao je 26 poena, 13 asistencija i deset skokova, Kevin Love 25 poena i 11 skokova, a Tristan Thompson 12 poena uz 12 skokova. Kod domaćina Joel Embiid bio je na 22 poena i devet skokova, Jahlil Okafor dodao je 14 poena, a Dario Šarić za 20 minuta deset poena (2/5 za dva, 2/4 za tri) uz četiri skoka i tri asistencije.

Nuggetsi su odnijeli pobjedu iz Phoenixa gdje su slavili sa 120:114 predvođeni s 25 poena Wilsona Chandlera te 21 poenom Jameera Nelsona. Domaćinu nije pomogao odličan učinak Erica Bledsoea (35 poena) i Devina Bookera (30 poena). Dragan Bender za 14 minuta ostao je bez poena (0/1 za dva, 0/1 za tri) uz skok i dvije izgubljene lopte.

Sacramento Kingsi imali su lagan posao u gostima kod Netsa koje su svladali sa 122:105. Presudila je sjajna treća dionica DeMarcusa Cousinsa koji je povukao Kingse do pobjede i na kraju s 37 poena i 11 skokova bio najučinkovitiji pojedinac susreta. Bojan Bogdanović kod domaćina igrao je 28 minuta i ubacio 13 poena (2/4 za dva, 2/5 za tri) uz dvije asistencije.

Frank Vogel nije koristio Damjana Rudeža i Marija Hezonju u dvoboju protiv Milwaukeeja, igrao je sa samo osam igrača i upisao poraz. Aaron Gordon šutirao je 0/12 iz igre, CJ Watson 0/6, ali bez obzira na to imali su dobru minutažu.

NBA:
Indiana Pacers - Los Angeles Clippers 91:70 (Myles Turner 17p, 12sk / Blake Griffin 16p, 9sk)
Portland Trail Blazers - Houston Rockets 114:130 (CJ McCollum 28p, 7as / James Harden 38p, 10as)
Los Angeles Lakers - Atlanta Hawks 109:94 (Louis Williams 21p / Kent Bazemore 21p)
Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 108:112 (Joel Embiid 22p, 9sk / Kyrie Irving 39p)
Phoenix Suns - Denver Nuggets 114:120 (Eric Bledsoe 35p, 6sk, 6as / Wilson Chandler 25p, 8sk)
Brooklyn Nets - Sacramento Kings 105:122 (Sean Kilpatrick 22p, 5sk / DeMarcus Cousins 37p, 11sk)
Orlando Magic - Milwaukee Bucks 96:104 (Evan Fournier 27p, 7as, 6sk / John Henson 20p, 7sk)
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 91:81 (Harrison Barnes 23p, 7sk / Anthony Davis 36p, 13sk)