Dinamo II 0:1 Novigrad
Novigrad

Novigrad odnio bodove s Hitrec-Kaciana

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.11.2016.

U zaostalom susretu 15. kola Druge HNL Novigrad je u gostima bio bolji od druge momčadi Dinama i svladao ga je s minimalnih 1:0...

Bivši Dinamov junior Matija Čakarun bio je koban za Modre i osigurao je Novigradu tri boda na gostovanju u Zagrebu.

Dvoboj između druge momčadi Dinama i Novigrada nije odigran prije dva i pol tjedna kada su ostali drugoligaši odrađivali svoj posao, prebačen je za kraj studenog, a Istrani su kraj dočekali uzdignutih ruku.

Mario Cvitanović ponovno je imao na raspolaganju šarenu postavu, prvotimci su u najvećoj mjeri odmarali i čekali derbi protiv Rijeke dok je dobar dio onih iz druge momčadi nastupao za prvu momčad u Kupu u Zaprešiću.

U konačnici odigran je ravnopravan dvoboj koji je odlučio jedan pogodak i to onaj Matije Čakaruna iz 53. minute susreta.

Čakarun je u 53. minuti nakon dodavanja Glavaša pobjegao Dinamovoj obrani, sam izbio pred Mikulića i zabio za pobjedu.

S ova tri boda Novigrad je preskočio Dinamo na prvenstvenoj ljestvici koja je nakon ovog susreta napokon kompletirana.