Bez pogodaka u derbiju kola, Lučko iz 15. pokušaja do prve pobjede

Mihaela Bradovski • petak, 11.11.2016.

Odigrana su prva dva susreta 15. kola Druge HNL, u derbiju momčadi s vrha pogodaka nije bilo dok je Lučko stiglo do prve prvenstvene pobjede...

Drugoplasirani Goričani u 15. kolu Druge HNL ugostili su vodeće Sesvete, a na kraju pogodaka nije bilo. Susret je završen podjelom bodova što posebno raduje društvo iz Rudeša koje eventualnom pobjedom u nedjelju u Šibeniku može ponovno na vrh ljestvice Druge HNL.

U derbiju nije bilo posebno kvalitetnog nogometa, domaćin je bio nešto bolji i opasniji, međutim Sesvećani su izdržali i odnose bod.

U drugom susretu odigranom u petak Lučko je gostovalo u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca i odnijelo je pobjedu 2:1. Prva je to pobjeda Lučkog ove sezone nakon što je u prvih 14 kola upisao po sedam remija i poraza.

Gosti su do pobjede došli u samoj završnici susreta. Poveli su u 52. minuti golom Roberta Janjiša i prednost su držali do završnice susreta.

Kada je Nikola Eller u 85. minuti poravnao na 1:1, činilo se da će gosti još jednom ove sezone ostati bez pobjede, ali u sudačkoj nadoknadi Dominik Mihaljević ipak donosi sva tri boda gostima.