Rudeš ponovno na vrhu, Imotski u gostima iznenadio Zagreb

Branimir Korać • nedjelja, 13.11.2016.

Odigrana su još dva susreta 15. kola Druge HNL, a pobjede su upisali gosti. Rudeš je na Šubićevcu bio bolji od Šibenika dok je Imotski u gostima svladao Zagreb...

Nogometaši Rudeša ponovno su na vrhu Druge HNL. Na prvo mjesto vratili su se gostujućom pobjedom na Šubićevcu kod Šibenika kojeg su svladali s 3:1.

Šibenčani su tako nastavili s lošom formom dok je Rudeš nakon serije utakmica bez pobjede, upisao drugu pobjedu u nizu.

Gosti su poveli u 20. minuti golom Babića kojeg je proigrao Havojić nakon pogreške Čaglja. Šibenik je do odlaska na odmor uspio poravnati preko Mehmeda Alispahića lijepim udarcem izvana nakon što se lopta odbila i vratila mu poslije udarca s 20 metara.

Na početku drugog poluvremena Rudeš je riješio pitanje pobjednika. Prvo je domaću mrežu pogodio Havojić, a odmah nakon njega Franić. Do kraja susreta nije bilo promjena.

Za iznenađenje pobrinuo se Imotski koji je u Kranjčevićevoj svladao Zagreb s 3:1. Pjesnici su tako izgubili korak s vrhom ljestvice, a Imotski je stigao tek do druge prvenstvene pobjede, no i dalje je na dnu ljestvice.

Zagreb je poveo pogotkom Šehića već u 18. minuti i činilo se da će otići do pobjede, međutim gosti su napravili preokret uz dva gola Tomičića te jedan Serdarušića.

Gosti su od 80. minute igrali bez isključenog Puljića, ali to nije utjecalo na konačan ishod.