Dario Dodić • subota, 10.12.2016.

Nogometaši Monaca uvjerljivom su pobjedom 4:0 na teškom gostovanju kod Bordeauxa ponovno barem privremeno zasjeli na vrh Ligue 1, dok je u ranijem terminu Marseille napokon došao do gostujuće pobjede, slavio je 2:1 u gostima kod Dijona...

Monaco je još jednom sjajnom predstavom potvrdio da ozbiljno konkurira za titulu francuskog prvaka. Slavio je Monaco kod neugodnog Bordeauxa s više nego uvjerljivih 4:0, a posebno je raspoložen bio Radamel Falcao, koji je još jednom potvrdio da se najbolje osjeća u dresu Monaca.

Sve je bilo riješeno u prvih nekoliko minuta. U drugoj je minuti poveo Monaco, Bernardo Silva kratko je odigrao za Sidibea koji s desne strane malo iskosa pogađa prizemnim udarcem suprotni kut Priorovog gola. Već u četvrtoj minuti Monaco vodi 2:0. Nakon ubačaja s desne strane Prior kratko odbija na nogu Falcaa koji zabija prvi od svoja tri pogotka.

Imao je i Danijel Subašić posla, Bordeaux je ipak kvalitetan protivnik, ali hrvatski broj 1 sve što je trebao lakoćom je obranio, pogotovo nakon pola sata igre kada je domaćin imao dvije izgledne prilike. Na početku drugog dijela nespretno je reagirao prilikom jedne intervencije, ali obrana mu je brzim čišćenjem sačuvala mrežu.

Na 3:0 povisio je Falcao u 50. minuti nakon brze kontre, loptom ga je uposlio Germain, a konačnih 4:0 Falcao postavlja iz najstrože kazne koju je bez ikakve potrebe skrivio Pallois nakon nešto više od dvije trećine susreta. Nakon što je lagano očistio loptu ispred Silve frustrirano i potpuno nepotrebno hrvačkim ga je zahvatom bacio na pod. Sudac Bastien to je vidio i opravdano pokazao na bijelu točku. Nekoliko minuta kasnije zbog sličnog ispoljavanja frustracija igru je napustio Ounas. Prvo je prekršajem srušio jednog Monacovog igrača, a onda ga u padu još nekoliko puta pokušao nagaziti kopačkom. Nepotrebno ružan kraj poprilično jednosmjerne utakmice.

Bordeaux 0-4 Monaco - All Goals & Highlights HD... by gashieliesaa

U susretu koji je trebao biti odigran jučer, ali je odgođen zbog magle za danas, Dijon je ugostio Marseille i ostao praznih džepova protiv momčadi koja je ubilježila prvu gostujuću pobjedu u francuskom prvenstvu ove sezone, odnosno prvu nakon svibnja 2016. kada su svladali Angers.

Dugi niz bez pobjede u gostima Marseille je prekinuo zahvaljujući kasnom pogotku Gomisa za konačnih 1:2. Poveo je Marseille već u šestoj minuti, zabila ga je mlada nada Marseillea i francuskog nogometa, 19-godišnji Maxime Lopez. Bio je to njegov prvi gol u dresu Marseillea, postao je treći najmlađi strijelac za Marseille u 21. stoljeću (iza Nasrija i Ayewa). Dobar dio posla kod gola obavio je Thauvin, gurnuo je u prostor loptu za Lopeza koji je šalje u mrežu kroz noge istrčalom Reynetu.

U drugom se dijelu ponovno spustila magla na stadion Gaston Gerard, a smanjenu vidljivost iskoristio je Abeid lijepim golom u 78. minuti kojim je Dijon došao do zasluženog izjednačenja jer su u najmanju ruku bili ravnopravni gostima. Ipak, u samoj završnici Marseille dolazi do sva tri boda, po desnoj je strani prošao Sarr, gurnuo u sredinu za Gomisa koji zabija za prekid gostujućeg posta Marseillea.

Dijon vs Marseille 1-2 | All Goals & Highlights... by A12-SPORTS