Dario Dodić • subota, 10.12.2016.

Četirima utakmicama u večernjem terminu nastavljeno je 17. kolo francuske Ligue 1. Nakon dvije pobjede gostiju u ranijim terminima, sve četiri pobjede u večernjem terminu odnijeli su domaćini...

U dvoboju dvije momčadi iz donjeg dijela ljestvice koje se baš i ne mogu pohvaliti dobrom formom Bastia je došla do važnih bodova protiv Metza, na svom su Armand Cesari stadionu slavili s 2:0.

U 23. su minuti poveli domaćini, većinu posla odradio je Saint-Maximin, vratio loptu na nekih 13 metara od gola gdje ju je dočekao Gael Danic i precizno pospremio u donji lijevi kut Metzovog gola.

Pitanje pobjednika riješio je Saint-Maximin u 75. minuti, nakon što je lakoćom prošao nekoliko gostujućih braniča i s ruba kaznenog prostora zabio za konačnih 2:0.

All Goals & Highlights HD - Bastia 2-0 Metz... by Video-Live

Lille je također došao do domaće pobjede, s 2:1 je nadigrao Montpellier. Oba gola domaćina došla su u prvom poluvremenu, već u petoj minuti De Preville zabija za 1:0, a sedam minuta prije kraja prvog dijela Sankhare podiže na 2:0. Počasni pogodak za goste postigao je Mounie desetak minuta prije kraja susreta.

All Goals & Highlights HD - Lille 2-1... by Video-Live

I Nancy je domaćom pobjedom 2:0 došao do sva tri boda u dvoboju s Angersom. Za 1:0 zabio je Dia nakon pola sata igre, a konačnih 2:0 postavio je Puyo u 63. minuti.

AS Nancy Lorraine 2-0 SCO Angers - Le Résumé Du... by SkyKooora17

U golijadi na Municipalu u Toulouseu istoimeni je domaćin s 3:2 nadigrao Lorient. Sva tri gola za domaćine postigao je Toivonen u osmoj, 20, i 60. minuti. Moukandjo je u 27. smanjio na 2:1, a za 3:2 zabio je Waris u 89. minuti susreta.

All Goals & Highlights HD - Toulouse 3-2... by Video-Live

Susret Nantesa i Caena odgođen je zbog loših vremenskih uvjeta.