Niko Rukavina • ponedjeljak, 19.12.2016.

Lazio je na Olimpicu svladao Fiorentinu i nastavio s dobrom serijom, dok je Genoa Ivana Jurića izgubila na domaćem teremu od Palerma s 4:3 iako je do 88. vodila.

Lazio je pobijedio Fiorentinu na domaćem terenu s 3:1. Svih 90 minuta za gostujuću momčad odigrao je Nikola Kalinić, dok je Hrvoje Milić dvoboj proveo na klupi, a Milan Badelj odradio je suspenziju kartona.

Laziali su već na odmor otišli s prednosti od 2:0. Nebeskoplavi poveli su u 23. preko Balde Keita, a drugi pogodak zabili su u trećoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Lucasa Biglije iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Nenad Tomović.

Fiorentina je mogla smanjiti prednost već u 48. no udarac Josipa Iličića s bijele točke obranio je Federico Marchetti. Gosti su do smanjenja ipak stigli u 65., a strijelac je Mauro Zarate

Do kraj dvoboja Fiorentina je imala nekoliko prigoda da stigne do izjednačenja, a Carlosu Sanchezu je u 85. poništen gol zbog faula, a konačni rezultat postavio je Stefan Radu u 90.

Ivan Jurić s Genoom je upisao šesti prvenstveni poraz, na domaćem terenu protiv Palerma koji je pobjegao sa začelja i prekinuo seriju od deset uzastopnih poraza.

Domaćini su jako dobro ušli u utakmicu i poveli pogotkom Giovannija Simeonea već u 4. minuti dvoboja. No, u 42. Palermo je izjednačio nakon sjajnog solo prodora Robina Quaisona, kojem je prethodila asistencija Ilije Nesterovskog.

Genoa je do novog vodstva stigla u 57. kada je drugi put na utakmici zabio Simeone. Činilo se da će Genoa do nove pobjede kada je u 65. Nikola Ninković postavio glavom na 3:1. No, Palermo je smanjio svega četiri minute kasnije preko Edoarda Goldaniga koji je ispratio centaršut Alessandra Diamantija iz slobodnjaka.

Palermo je do izjednačenja stigao u 88. preko Andrea Rispolija koji je zabio nakon kornera, a veliku pobjedu Palermu donijele su bivše vedete zaprešićkog Intera, Nesterovski i Aleksandar Trajkovski koji je realizirao asistenciju svojeg suigrača iz reprezentacije.

U 93. golman Genoe Mattia Perini grubo je nasrnuo na suparničkog igrača i zaradio izravni crveni karton. Na golu gostiju svih 90 minuta odradio je Josip Posavec.

Genoa VS Palermo 3-4 Highlights (Serie A) 18_12... by bestgoalsandhighlights