Dario Dodić • nedjelja, 18.12.2016.

Napoli je u ludoj utakmici bez obrana s visokih 5:3 porazio Torino, a novu fantastičnu partiju pružio je Dries Mertens, s čak četiri gola u mreži Joea Harta...

Kakva utakmica u Napulju! Dries Mertens zabio je četiri od pet golova Napolija u pobjedi nad Torinom 5:3. U susretu "bez obrana" Napoli je bio puno bolji i zasluženo došao do bodova. Nakon hat-tricka protiv Cagliarija Mertens je zabio četiri protiv Torina i postao prvi igrač nakon sezone 94/95 koji je u dvije uzastopne utakmice postigao barem hat-trick. Od siječnja 2014. godine nitko u Serie A nije zabio četiri gola u jednom susretu, zadnji je bio Domenico Berardi protiv Milana.

Već u 22. minuti Napoli je imao riješenu utakmicu. Mertens je u 13., 18. (iz jedanaesterca) i 22. doveo Napoli do nedostižnih 3:0. Nakon trice Belgijca opustili su se domaći igrači i dali Torinu mrvicu nade da se mogu vratiti u susret. Na 3:1 smanjio je Belotti u 58. minuti, ali Chiriches 20 minuta prije kraja zabija za 4:1.

Nisu tu stali s golovima raspoloženi napadači, na 4:2 smanjio je Rossettini, a samo dvije minute kasnije Mertens majstorijom diže tribine na noge i izaziva crvenilo u licu Joea Harta, iz teške situacije lobao je engleskog vratara koji je bio na samo metar od gol-linije. Konačnih 5:3 postavio je Falque iz jedanaesterca.

Marko Rog i Ivan Strinić nisu ulazili u igru.

Chievo je do sva tri boda došlo na domaćem travnjaku protiv Sampdorije. Meggiorini i Pellissier (iz jedanaesterca) doveli su domaće u vodstvo 2:0 u prvom poluvremenu, konačnih 2:1 postavio je Schick duboko u sudačkoj nadoknadi. Ante Budimir nije ulazio u igru za goste.

Bologna je na gostovanju kod Pescare bila vrlo uvjerljiva. Poveli su u sedmoj minuti, mrežu Pescare zatresao je Masina, a crveni karton Verrea iz 16. minute dodatno je otežao posao Pescari. Na 2:0 povisio je Džemaili u završnici prvog dijela, a konačnih 3:0 postavlja Krejči iz jedanaesterca u 58. minuti. Dario Župarić poraz Pescare odgledao je s klupe.

Udinese je na svojoj Dacia Areni s 2:0 svladao Crotone, bez nastupa je ostao Stipe Perica. Thereau je potvrdio sjajnu formu, zabio za 1:0 u 43. minuti te za konačnih 2:0 u 61.