Dario Dodić • subota, 17.12.2016.

Odigrana su dva subotnja susreta 17. kola talijanske Serie A. Empoli je napokon slavio na svom travnjaku dok su Milan i Atalanta remizirali...

U maglovitom Milanu više je od igre imao domaćin, ali Atalanta je izdržala i odnijela bod sa San Sira. Imao je Milan inicijativu i prilike, ali Marco Sportiello niti jednom nije kapitulirao, susret je završio 0:0.

Mario Pašalić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta u dresu Milana, a da je bio malo brži u 61. minuti na prizemno dodavanje s desne strane, mogao je biti i junak domaće momčadi.

Bolje je Atalanta otvorila susret, Petagna je bio nerješiva enigma za domaće braniče, ali i neprecizan kad je bilo važno. Ništa bolji nije bio ni Conti, a kad su napokon i pogodili okvir Milanovog gola siguran je bio mladi Donnarumma.

Milan je pod svaku cijenu u drugom dijelu želio sva tri boda, svjesni su bili domaći igrači da se večeras igra dvoboj Juventusa i Rome i da se pobjedom mogu približiti barem jednom od vodećeg dvojca. No, lopta nije htjela u gol. Prijetio je Bonaventura dvaput, neprecizan je bio i Kucka, a pet minuta prije kraja vratnica se ispriječila Carlosu Bacci. Da su bili prisebniji u posljednjim minutama gosti iz Bergama mogli su do sva tri boda, razvijala se kontra tri na jedan, no pri guranju lopte u for pretjerao je Spinazzola pa je i taj jedan branič Milana bio dovoljan da prekine napad gostiju.

U ranijem terminu Empoli je na svom Castellaniju napokon došao do pobjede. Čak šest prethodnih susreta na svom travnjaku Empoli nije slavio, danas im je kao naručena došla momčad Cagliarija koju su zasluženo svladali s 2:0.

U utakmici bez puno pravih prilika Empoli je sve svoje dobre šanse pretvorio u pogodak. Poveo je domaćin već u osmoj minuti, dobar dio posla odradio je Marilungo po desnoj strani, izbjegao je jedan klizeći start Cagliarijevog braniča i poslužio Mchedilidzea koji zabija za 1:0.

Druga velika prilika za Empoli značila je i drugi pogodak, igrala se 72. minuta, akteri su bili isti, Marilungo asistira, Mchedilidze lijepo poentira za 2:0. Pitanje je kako bi susret završio da je Cagliari iskoristio najstrožu kaznu u 81. minuti. Na nesreću gostiju pokušaj Joaa Pedra s 11 metara brani sjajni vratar Skorupski.