Juventus
Juventus 1:0 Roma
Roma

Dario Dodić • subota, 17.12.2016.

Nogometaši Juventusa pobjedom su u derbiju s Romom učvrstili prvu poziciju i sada imaju sedam bodova prednosti ispred drugoplasiranih Rimljana. Dvoboj je riješio sjajnim golom Gonzalo Higuain...

U velikom derbiju s Romom Juventusom ja na svom travnjaku slavio 1:0 i tako povećao prednost ispred Rome na sedam golova, odnosno devet bodova ispred trećeplasiranog Milana.

Juventus je bolje ušao u susret, imali su više kvalitetnijih prilika i na kraju su zasluženo slavili. Mario Mandžukić dobio je priliku od prve minute u vršku napada s Gonzalom Higuainom i još jednom opravdao povjerenje Massima Allegrija. Imao je hrvatski napadač iznimno važan učinak u defenzivnim akcijama kada je Juventus čuvao rezultat, a da su mu kolege iz napada bili malo koncentriraniji mogao je upisati i poneku asistenciju, ali i pogodak.

Već u desetoj minuti priprijetio je Juventus. Po desnoj se strani sjurio u šesnaesterac Mandžukić zavrnuo poluvisoku loptu na 11 metara gdje je iz voleja isprve pogađa Higuain. Bio je to vrlo dobar pokušaj, ali suviše blizu vratara Szczesnyja koji brani Argentinčev udarac.

Četiri minute kasnije pomoći za Romu nije bilo. Higuain je dobio loptu na nekih 25 metara od gola, otresao se čuvara, prešao još jednog igrača i opalio neobranjivo u gornji lijevi kut Rominog gola za vodstvo Juventusa 1:0.

U 54. minuti domaći su igrači tražili jedanaesterac nakon što je Fazio nesmotreno sapleo Mandžukića u šesnaestercu Rome. Dogodilo se to na par metara od suca uz gol-liniju koji je ostao nijem na čuđenje hrvatskog napadača. 20 minuta prije kraja mogao je Mandžukić upisati ime na listu asistenata, lijepo je iza leđa proigrao Sturara čiji sjajni udarac u donji lijevi kut fantastično brani Szczesny.

Roma je u posljednjih 15 minuta počela opasno pritiskati pa se i Mandžukić, kao i obično priključio obrambenim redovima. Nekoliko je puta u kritičnim trenucima oduzeo loptu Rominim igračima, češće je bio u poziciji beka nego napadača što su domaći navijači znali nagraditi ovacijama.

Nagradio ga je i Allegri za požrtvovnost, ostavio ga je u igri svih 90 minuta svjestan što mu donosi obrambeno, a da je Cuadrado bolje birao rješenja u kontranapadu u posljednjim sekundama mogao je hrvatski napadač sjajnu večer okončati i pogotkom.

Marko Pjaca po prvi je put nakon ozljede bio u sastavu Juventusa, zagrijavao se u drugom dijelu, ali logično je da pri tankom vodstvu Allegri nije htio riskirati uvođenjem igrača koji toliko dugo nije igrao.