Telekom Veszprem 28:25 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb vratio se iz minusa, ali ipak izgubio u Veszpremu

Mihaela Bradovski • utorak, 20.12.2016.

U susretu petog kola SEHA lige PPD Zagreb gostovao je kod Veszprema i upisao treći ovosezonski poraz u SEHA ligi. Mađari su tako uzvratili Zagrebu za poraz u Varaždinu u sklopu ovog natjecanja...

Silvio Ivandija suočio se s dosta problema uoči gostovanja u Mađarskoj, ali unatoč tome njegov PPD Zagreb odigrao je dobru utakmicu i dosta namučio domaćina. Tek u samoj završnici Veszprem je stigao do pobjede u susretu koji je mogao završiti drugačije.

Veszprem je imao prednost najvećim dijelom susreta, međutim u završnici su se gosti potpuno vratili u utakmicu, uspjeli su doći do poravnanja, ali nisu uspjeli i napraviti potpuni preokret. Štoviše, Veszprem se u zadnjim minutama potpuno odvojio.

Uz već one koji su neko vrijeme odsutni, nije bilo niti Ivana Stevanovića pa je priliku dobio mladi Arian Jović i nije razočarao. Skupio je dvije obrane više od kolege Matevža Skoka, njih šest, te je sasvim dobro odradio posao protiv uglednog protivnika.

Početak utakmice nije bio dobar za hrvatskog prvaka, Veszprem je brzo stvorio razliku i nakon deset minuta igre vodio je sa 7:3.Uspjeli su gosti spriječiti još veće odvajanje, čak se i približiti na gol zaostatka (10:9) da bi ipak u završnici poluvremena Veszprem malo odmaknuo.

Na početku drugog poluvremena Mađari su otišli na najviših pet golova prednosti, održavali su to vodstvo do sredine drugog dijela, ali onda se gosti polako bude.

Na ulasku u zadnjih deset minuta gosti rade seriju 3:0 golovima Kontreca, Šebetića i Markovića, poravnavaju na 24:24, ali u samoj završnici Gajić, Ilić i Lekai uzvraćaju istom mjerom i donose Veszpremu pobjedu 28:25.

Gašper Marguč bio je najefikasniji sa šest golova, a Roland Mikler skupio je 15 obrana. Kod Zagreba Šebetić i Marković postigli su po pet golova.