Vardar Skoplje 34:34 Meškov Brest
Meškov Brest

Započela nova sezona SEHA lige, u derbiju Stojković donio bod Meškovu

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.08.2016.

Nova sezona SEHA lige otvorena je derbijem u Skoplju gdje je Vardar ugostio Meškov Brest, a susret je okončan neodlučeno 34:34. Bod Meškovu donio je pogotkom u posljednjim sekundama Rastko Stojković...

Iako je dvije minute prije kraja imao tri gola prednosti, Vardar nije uspio zadržati vodstvo i upisati pobjedu na otvorenju sezone protiv Meškova. Bjelorusi su izvukli remi 34:34 zahvaljujući golu Rastka Stojkovića iz sedmerca u posljednjim sekundama susreta.

Kada je Luka Cindrić zabio u 58. minuti za 33:30, činilo se da je domaćin prelomio utakmicu i da će slaviti, ali dva gola Simona Razgora i jedan Dainisa Krištopansa vratili su goste u igru.

Cindrić je još jednom vratio Vardar u vodstvo da bi slično kao Hrvatska na Olimpijskim igrama protiv Argentine, Meškov zaradio sedmerac na samom kraju susreta koji Stojković realizira.

"Ovo je bila prva utakmica sezone i odmah zanimljiva do posljednjih sekundi. Napad je funkcionirao dobro, ali u obrani nismo igrali na razini kakvu smo očekivali, dovoljno je pogledati semafor i vidjeti da smo primili 34 gola", rekao je trener gostiju Sergej Bebeško.

Kod Vardara čak devet golova postigao je Timur Dibirov, šest Joan Canellas, a pet Luka Cindrić dok je Arpad Šterbik imao 11 obrana. Kod Meškova Ivan Pešić također je upisao 11 obrana, šest golova postigao je Stojković, a po pet su dodali Krištopans i Iman Jamali.