Inter
Inter 3:0 Lazio
Lazio

Dario Dodić • srijeda, 21.12.2016.

Nogometaši Intera na San Siru su s uvjerljivih 3:0 svladali momčad Lazija i jesenski dio prvenstva zaokružili trima pobjedama u nizu...

Jedan od dva derbija 18. kola Serie A bio je sve samo ne neizvjestan. Dvoboj sedmoplasiranog Intera i četvrtoplasiranog Lazija završio je uvjerljivom pobjedom domaćina, milanski je klub do tri boda i treće uzastopne prvenstvene pobjede došao pobjedom 3:0.

Bila je to utakmica dvaju dijametralno suprotnih poluvremena, u prvom smo malo toga vidjeli, tek je jednom priprijetio Lazio, sve je fantastično odradio Felipe Anderson, nanizao četvoricu Interovih igrača kao od šale i onda sve pokvario traljavom završnicom, lako je to blokirao D'Ambrosio.

U drugom prilika i golova nije nedostajalo, na žalost Simonea Inzaghija svi su golovi završili u mreži njegove momčadi. Uraganskim početkom Inter je došao do sva tri boda, Lazio je nestao u dvije minute, od 54. do 56. sve je bilo riješeno.

Golijadu je otvorio Ever Banega, opalio je s 20 metara, malo iskosa s desne strane i poslao mrežu u bliže rašlje pokraj nemoćnog Marchettija. Već dvije minute kasnije Icardi se najbolje snalazi na ubačaj D'Ambrosija s desne strane i glavom zabija za 2:0.

U 65. Icardi postavlja konačnih 3:0, prodali su domaći igrači Rimljanima pravu malonogometnu akciju, s desne je strane prizemnu loptu poslao Banega, Ivan Perišić je napravio blok na Icardijevom čuvaru, a Interov napadač kroz šumu nogu zabio svoj drugi pogodak.

Ivan Perišić i Marcelo Brozović započeli su susret u dresu Intera, obojica su odigrala vrlo dobro i svih 90 minuta.