Serie A, 18. kolo, 08.02.2017.
Crotone 0:2 Juventus
Juventus

Dario Dodić • srijeda, 08.02.2017.

Nogometaši Juventusa uz puno su muke slavili na gostovanju kod Crotonea u zaostaloj utakmici 18. kola Serie A. Juventus je slavio 2:0, a domaću obranu prvim je golom slomio Mario Mandžukić. Po prvi puta otkako je došao iz Dinama Marko Pjaca zaigrao je u početnoj jedanaestorici...

Juventus je odigrao najslabiju utakmicu otkad je trener Stare dame Max Allegri uveo ofenzivni sustav s Higuainom u vršku napada i još trojicom ofenzivnih igrača iza njega. Juve je u gostima kod Crotonea odigrao zaostalu utakmicu 18. kola Serie A i uz puno muke slavio s 2:0.

Po prvi puta otkako je došao iz Dinama Marko Pjaca dobio je priliku zaigrati od prve minute, započeo je susret na desnom krilu umjesto Juana Cuadrada. Na lijevom je krilu standardno bio Mario Mandžukić, a iza Higuaina njegov sunarodnjak Dybala.

I nije to izgledalo posebno dobro. Juventus nije kreirao previše izglednih prilika za pogodak, Pjaca se trudio, ali izrazom lica otkrivao je vjerojatni pritisak zbog dobivene prve prave prilike. Grč se s lica prenio i na noge, iako je hrvatski reprezentativac dosta toga pokušavao, nije impresionirao, pogotovo ne u prvih 45 minuta. Bio je to period u kojem su gosti odigrali prilično slabo.

Crotone nije ni pokušavao previše prema naprijed, svoj bi cilj ostvarili da su nekim čudom izvukli neriješeno, ali nisu izdržali do kraja susreta. U 60. minuti Mandžukić je napokon načeo mrežu domaćeg vratara Cordaza, nakon ubačaja s desne strane Pjaca je pokušao atraktivno, škaricama pospremiti loptu u mrežu, ispred njega glavom puca Asamoah, Cordaz brani, Mandžukić prvi stiže na odbijenu loptu i zabio za vodstvo Juventusa.

Pogodak je pomogao Juventusovim igračima da se opuste, zaigrali su bolje, s više vica u igri, a 15-ak minuta prije kraja stigla je i konačna potvrda pobjede gostiju. Rincon je poslao sjajnu loptu iza obrane Crotonea, prima je Higuain, spretno vara Cordaza i šalje loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Imao je Pjanić priliku u završnici postići i treći gol za Juve, lijepo je iz voleja tukao, ali zaustavlja ga greda. Pjaca je odigrao do 89. minute, Mandžukić je igrao svih 90.

• Obrisan korisnik08.02.2017. u 22:29
    Bilo je vec i vrijeme da Pjaca odigra od prve minute,moraju biti svijesni da nisu kupili mačka u vreči.