Dario Dodić • četvrtak, 29.12.2016.

Dragan Bender povezao je dvije odlične partije u dresu Phoenix Sunsa, Mario Hezonja napokon je dobio malo veću minutažu i iskoristio je vrlo dobro, Jimmy Butler preko ruke Bojana Bogdanovića donio je Bullsima pobjedu protiv Netsa...

Dvoboj Orlando Magica i Charlotte Hornetsa bio je riješen u trećoj četvrtini koju su Hornetsi dobili s visokih 35:13 pa je u posljednjoj dionici igre, u takozvanom "smeće" vremenu priliku dobio i Mario Hezonja i vrlo dobro je iskoristio. Hezonja je odigrao kompletnu posljednju četvrtinu, Orlando je tu dionicu dobio 33:23, a Hezonja je ubacio deset poena (2/2 za 2, 2/4 za 3) i dodao dva skoka, asistenciju i blokadu.

I Damjan Rudež odigrao je 12 minuta i za to vrijeme ubacio šest poena uz nešto slabiji šut od Hezonje (0/1 za 2, 2/6 za 3), pridodao je skok i asistenciju.

Hornetsi su u konačnici slavili 120:101 predvođeni Kembom Walkerom koji je u 25 minuta na parketu ubacio 21 poen. Odličan je bio i Nicolas Batum s 20 koševa, devet skokova i osam asistencija.

U redovima Orlanda najbolji je bio Nikola Vučević s 21 košem, poen manje upisao je Serge Ibaka.

Jimmy Butler sa zvukom je sirene donio pobjedu 101:99 Chicago Bullsima protiv Brooklyn Netsa. Bio je Butler sjajan tijekom čitavog susreta, koji je posljednjim šutem preko ruke Bojana Bogdanovića i riješio u korist domaćina. Na semaforu je stajalo 99:99, Butler je uzeo loptu i dalekom dvicom donio pobjedu Bullsima.

Utakmicu je završio s 40 poena i 11 skokova, jedini dvoznamenkasti Bullsi uz njega bili su Dwyane Wade sa 16 i Robin Lopez s 12 poena.

Bojan Bogdanović vratio se u početnu petorku, ali nije oduševio šuterski, ali ni defenzivno, večer je završio s deset poena (3/7 za 2, 1/4 za 3, 1/1 za 1), dva skoka i dvije asistencije. Najbolji u redovima Netsa bio je Brook Lopez s 33 koša.

San Antonio Spursi sjajnom su igrom u drugom poluvremenu zatomili energiju Phoenix Sunsa i slavili sa 119:98. Rezultat na poluvremenu bio je 64:58 za goste iz Phoenixa, u trećoj četvrtini Spursi okreću susret u svoju korist i sjajnom posljednjom četvrtinom dolaze do ujverljive pobjede.

Veseli sjajna partija Dragana Bendera, dobio je 27 minuta koje je iskoristio za deset poena uz savršen šut (2/2 za 2, 2/2 za 3), četiri skoka, asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Spurse je predvodio Lamarcus Aldridge s 27 poena i osam skokova, 20 je pridodao Tony Parker. Kod Sunsa valja istaknuti 23 poena T.J. Warrena.

Iako su fantastično otvorili susret protiv Toronto Raptorsa, Golden State Warriorsi nisu lagano došli do konačne pobjede. Nakon 42:17 u prvoj četvrtini Warriorsi su dopustili Raptorsima da se gotovo u potpunosti vrate u susret, ali u konačnici su ipak izdržali i došli do pobjede 121:111.

Steph Curry je s 28 poena predvodio Warriorse, a pridodao je i sedam skokova te sedam asistencija. Odličan je bio i Kevin Durant, susret je završio s 22 ubačaja, čak 17 skokova i sedam asistencija.

Demar DeRozan je predvodio goste s 29 koševa, Kyle Lowry je večer završio s 27 poena i 11 asistencija.

NBA, rezultati:
Washington - Indiana 111:105 (Wall 36 koševa, 11 skokova, devet asistencija/George 34 koša)
Orlando - Charlotte 101:120
Atlanta - New York 102:98p (Schroder 27 koševa, Howard 16 koševa, 22 skoka/Rose 26 koševa)
Detroit - Milwaukee 94:119 (Harris 23 koša, 12 skokova/Parker 31 koš)
Chicago - Brooklyn 101:99
New Orleans - L.A. Clippers 102:98 (Davis 20 koševa/Rivers 22 koša)
San Antonio - Phoenix 119:98
Denver - Minnesota 105:103 (Gallinari 18 koševa, Jokić 16 koševa, 11 asistencija/Wiggins 25 koševa, Towns 15 koševa, 11 skokova, 10 asistencija)
Portland - Sacramento 102:89 (McCollum 20 koševa/Cousins 28 koševa)
Golden State - Toronto 121:111