Petar Jenjić • petak, 13.01.2017.

U utakmici 18. kola ABA lige košarkaši Zadra odigrali su vrlo slabu utakmicu na gostovanju kod posljednje momčadi lige, makedonskog MZT-a, i izgubili rezultatom 92:65...

Ante Nazor ponovno se susreće sa zadarskom košarkom, ali ovog puta kao trener makedonskog MZT-a. Trenutno posljednja momčad lige ugostila je Zadar u sklopu 18. kola, koji je nakon skidanja Fibine blokade napokon registrirao Maja Kovačevića. Unatoč novom igraču trener Plantak nije mogao računati na Lovru Bašića zbog angine. I bez kapetana bila je ovo vrlo loša predstava Zadra. Makedonci su dominirali gotovo od prve do posljednje minute i koristili manjak visokih igrača svojih protivnika za dosta lakih poena u reketu, čime su napravili razliku i u konačnici došli do lagane pobjede.

U dobrom je napadačkom ritmu domaćin otvorio večerašnju utakmicu, lako probijao prvu liniju obrane i tek je nakon serije 7:0 (10:4) na teren ušao Ivan Marinković, ubrzo i Jakov Vladović. Unatoč napretku u napadačkoj igri, obrana je i dalje igrala slabije i domaćin je održavao prednost. Efikasnu prvu četvrtinu zaključili su s pet poena viška (24:19).

Drugu su četvrtinu Makedonci otvorili vrlo dobro kao i prvu, serijom 6:0 došli do prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici (30:19). Već su na polovici druge četvrtine Zadrani imali šest izgubljenih lopti i iako su se malo približili serijom 7:0, do potpunog egala nisu uspijevali doći. Poluvrijeme su zaključili s devet poena zaostatka (47:38).

Niti u nastavku susreta Zadar do egala i eventualnog vodstva nije dolazio. Bliže od -6 nisu uspjeli doći (51:45), dok su domaćini ubačajem Drenovca treću četvrtinu završili s do tada najvećih 15 razlike (68:53). U posljednjoj je četvrtini vodstvo MZT-a naraslo i preko 20 razlike koje do kraja utakmice nisu ispuštali, čime su došli do pete pobjede ove sezone (92:65).

MZT su do pobjede predvodili Josh Scott i Đorđe Drenovac s 18 poena, dok je Damjan Simonovski dodao 17 koševa. Zadar je predvodio Jakov Vladović s 18 ubačaja.