Petar Jenjić • nedjelja, 15.01.2017.

Košarkaši Cedevite došli su do 13. pobjede ove sezone u ABA ligi. Predvođeni odličnim Lukom Babićem na domaćem su terenu pobijedili Mega Leks rezultatom 89:85...

U ranom poslijepodnevnom terminu u Domu sportova je odigrana prva današnja utakmica 18. kola ABA lige u kojoj je Cedevita dočekala Mega Leks. Nije to bila briljantna momčadska utakmica Cedevite, ali zato jest Luke Babića koji je najzaslužniji što je njegova momčad došla do 13. pobjede ove sezone u ovom natjecanju.

Bolje su u dvoboj ušli gosti iz Sremske Mitrovice i preko Jovana Novaka, koji je ubacio pet poena, poveli sa 7:1. Već se u drugom napadu ozlijedio Ryan Boatright nakon jedne izgubljene lopte. Nakon manjih problema u organizaciji Cedevita se stabilizirala i ubačajem Luke Babića se vratila u egal (10:12), međutim gosti vežu četiri brza poena iz tranzicije i Mršić je prisiljen zvati minutu odmora. Boatright se vratio u igru u završnici prve četvrtine koju su domaćini zaključili sa šest poena zaostatka (24:18).

Babić je jako dobro otvorio drugu dionicu, u kratkom vremenu ubacio osam poena iz kojih vrijedi izdvojiti tricu za vodstvo 30:27, koje domaćini nisu ispuštali do kraja poluvremena. Poluvrijeme je ubačajem zaključio Bilan na asistenciju Babića za osam poena viška Vitamina (44:36).

Gdje je stao u prvom, nastavio je u drugom poluvremenu. Babićevih pet vezanih poena donijelo je Cedeviti dvoznamenkastu prednost (59:49) u 23. minuti. Međutim, do kraja treće dionice gosti su se potpuno razigrali, ubacili tri trice, vratili u egal i treću četvrtinu zaključili s poenom prednosti (63:64).

Boatright je dobro otvorio posljednjih deset minuta i vratio prednost na stranu svoje momčadi koja je u 34. minuti iznosila osam poena (78:70), ali se Mega s dvije brze trice vratila u utakmicu. U posljednju je minutu i pol Cedevita ušla s poenom prednosti (86:85). Gosti su imali priliku za vodstvo kada je floater Zagorca blokirao Begić. Dvojbenu odluku oko toga je li bila silazna putanja lopte suci su razriješili ispravno, u Cedevitinu korist. Babić zatim pogađa jedno slobodno bacanje, gosti odigravaju vrlo slab napad, Katić poentira iz kontre i rješava pitanje pobjednika (89:85).

Luka Babić zaključio je susret s 27 poena (5/10 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 8/11), šest skokova i devet asistencija, dok je Ryan Boatright dodao 14 koševa (4/7 iz igre, slobodna bacanja 5/6).

Najbolji je kod Mege bio Radosav Spasojević s 18 poena (6/10 iz igre, slobodna bacanja 2/2).