Karpoš prekinuo Cibonin pobjednički niz i nastavio svoj

Petar Jenjić • subota, 14.01.2017.

Košarkaši Cibone nisu uspjeli doći do četvrte uzastopne pobjede u svim natjecanjima. Bolji od zagrebačke momčadi večeras je u utakmici 18. kola regionalne lige bio makedonski Karpoš Sokoli koji je slavio rezultatom 76:70...

Unatoč problemima s ozljedama i virozama u posljednje vrijeme iza košarkaša Cibone uspješan je niz od tri pobjede koji su svakako željeli produžiti i na večerašnjem gostovanju kod Karpoša, momčadi koja je u posljednjim pet domaćih utakmica bila neporažena. No, makedonski su košarkaši ipak prekinuli Cibonin i nastavili svoj niz pobjeda, u ne pretjerano kvalitetnoj, ali vrlo zanimljivoj utakmici, koju su prelomili u samoj završnici.

Uvodne minute utakmice bile su vrlo neefikasne s obje strane i rezultat nakon pet minuta igre bio je 6:6. Trajkovski je ubacio sve poene makedonske momčadi, dok je vrlo dobru rolu kod gostiju pod košem odradio Žorić. Skromna prva četvrtina u kojoj se nijedna momčad nije posebno odvajala završena je s dva poena prednosti zagrebačke momčadi (15:17).

Nešto je bolja momčad bila Cibona u drugoj četvrtini, međutim imala je dosta problema sa slobodnim bacanjima (šest promašenih do završnice prvog poluvremena) i prednost je mogla biti i veća. Karpoš je u nekoliko navrata uspijevao doći do minimalnog zaostatka, ali su skromno prvo poluvrijeme gosti ipak zaključili kao i prvu četvrtinu, s dva poena prednosti (33:35).

U trećoj su se dionici momčadi izmjenjivale u vodstvu, s tim da je Karpoš odigrao nešto bolje. Vrijedi izdvojiti dobru rolu Sulejmanovića koji je u kratko vrijeme ubacio šest poena. Perry je makedonskoj momčadi donio dva poena prednosti (54:52) uoči posljednjih deset minuta utakmice, koje su zasigurno garantirale zanimljivu završnicu.

Nebojša Joksimović je vukao zagrebačku momčad u ovom razdoblju s deset vezanih poena. Ubačajima s poludistance domaćini su dvije minute prije kraja došli do pet poena prednosti (69:64), zatim ubačajem Perryja i do najvećih +7. U samoj se završnici Cibona uspjela spustiti na dva poena zaostatka, ali ruka večerašnjih domaćina s linije za slobodna bacanja je bila mirna. Slab postotak ubačenih slobodnih bacanja (ukupno 61%, 17/28) ipak je na kraju koštao Cibonu boljeg rezultata i večeras je upisala poraz 76:70.

Karpoš je do pobjede predvodio Kendrick Perry s 20 poena i šest asistencija, dok je Bojan Trajkovski dodao 19 koševa. Zoran Vrkić ubacio je osam poena (1/4 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4) uz sedam skokova i četiri asistencije za 34 i pol minute provedene na parketu. Dominik Mavra ostao je bez poena za osam minuta na terenu.

Najbolji je kod Cibone bio Emir Sulejmanović s 15 poena, dok je Luka Žorić dodao 14 koševa.