Petar Jenjić • nedjelja, 15.01.2017.

Odigrane su preostale tri utakmice 18. kola ABA lige u kojima je Crvena zvezda pobjedom protiv Krke 79:62 nastavila svoj niz pobjeda, nakon 11 pobjeda Partizan je poražen na gostovanju kod Union Olimpije 74:68, dok je do pobjede došao i FMP koji je kod kuće bio bolji od Mornara 92:85...

Crvena zvezda - Krka 79:62

Košarkaši Zvezde nastavljaju s potpunom dominacijom u regionalnoj ligi. Nakon odlične utakmice protiv Fenerbahčea u Euroligi i upisane pobjede, beogradska je momčad u 18. kolu nadigrala slovensku Krku i došla na omjer 18-0. U slučaju pobjede u sljedećem kolu protiv Igokee, Zvezda za poraz u ovom natjecanju neće znati više od godinu dana.

Rekord Radonjića

Trener Zvezde Dejan Radonjić postao je apsolutni rekorder po broju utakmica na klupi ove beogradske momčadi. U današnjoj je utakmici protiv Krke vodio svoju ekipu 277. put, dok je dosadašnjeg rekordera Ranka Žeravicu prestigao još u prošloj utakmici protiv Fenerbahčea. Trenutno je na sjajnom omjeru 199-78.

Iako su igrali bez Ognjena Kuzmića koji je dobio odmor nakon spomenute utakmice u Euroligi, Radonjićeva momčad nije imala prevelikih problema u današnjoj utakmici. Bila je vrlo raspoložena u šutu za tricu, već ih je u prvoj četvrtini ubacila pet i zaključila je s deset poena prednosti (24:14).

Gosti su se uspjeli spustiti na pet poena minusa, ali vrlo je brzo domaćin uzvratio. Svi igrači koji su nastupili u prvom dijelu upisali su se u strijelce. Nije bilo prevelikih problema za Zvezdu koja je na poluvrijeme otišla s prednošću 45:28. U nastavku susreta beogradska je momčad održavala prednost i na kraju slavila rezultatom 79:62.

Do pobjede ih je predvodio Nemanja Dangubić s 13 poena (4/8 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i osam skokova, dok je Marko Simonović dodao 11 koševa (1/2 za dva, 3/3 za tricu).

Najbolji je kod gostiju bio Marko Luković s 20 poena (6/15 iz igre, slobodna bacanja 4/5).

Union Olimpija - Partizan 74:68

Svoj niz od 11 pobjeda u svim natjecanjima nije uspio produžiti Partizan koji je bez Vanje Marinkovića, Đorđa Majstorovića i Franka Robinsona poražen na gostovanju kod ljubljanske Union Olimpije, iako je prilika za pobjedu imao.

Počeli su bolje gosti i preko Vrabca i Birčevića poveli s 8:4, međutim domaćin je ubrzo preuzeo kontrolu nad utakmicom i poslije prvih deset minuta imao osam koševa prednosti (24:16). Partizan je početkom druge četvrtine natjerao domaćina na poveći broj grešaka i vratio se u egal, ali je Olimpija uzvratila na još bolji način pa je tricom Olivera povela s 37:27. Gosti su do poluvremena uspjeli smanjiti na 38:33.

U drugom se poluvremenu beogradska momčad ponovno polako počela vraćati u egal i nakon ubačaja Hatchera prešla je u vodstvo (43:45), do kraja treće dionice naraslo je na sedam razlike (53:46), koje je održavala do tri i pol minute prije kraja, kada je Jefferson ubacio za 61:60. Isti je igrač nešto kasnije ubacio dvije vezane trice i riješio pitanje pobjednika, Olimpija je slavila sa 74:68.

Brandon Jefferson predvodio je svoju momčad s 20 poena (5/13 iz igre, slobodna bacanja 6/7), dok je Devin Oliver dodao 18 koševa (7/11 iz igre, slobodna bacanja 2/4) i deset skokova.

Najučinkovitiji je kod Partizana bio Adin Vrabac sa 17 koševa (7/14 iz igre, slobodna bacanja 2/3) i osam skokova.

FMP - Mornar 92:85

U posljednjoj je današnjoj utakmici FMP kod kuće nadigrao Mornar 92:85, čime je došao do sedme prvenstvene pobjede i treće uzastopne. Srpska momčad sada je na omjeru 7-11, dok je Mornar na 6-12. Nakon dvije izjednačene četvrtine domaćin preuzima inicijativu u završnici treće koju završava s pet poena prednosti (67:62). U posljednjoj su četvrtini vodili i s dvoznamenkastom razlikom, da bi gosti do kraja samo uspjeli ublažiti poraz (92:85).

Do pobjede ih je predvodio Jonah Bolden s 22 poena (8/13 iz igre, slobodna bacanja 2/3) i šest asistencija, dok je Dragan Apić dodao 19 koševa (8/9 za dva, slobodna bacanja 3/6).

Goste je predvodio Lamont Jones s 24 poena (7/13 iz igre, slobodna bacanja 10/10).