Cagliari
Cagliari 4:1 Genoa
Genoa

Dario Dodić • nedjelja, 15.01.2017.

Nogometaši Cagliarija u vrlo su sadržajnoj i zanimljivoj utakmici uvjerljivo svladali Genou u susretu 20. kola Serie A. Domaćin je do tri boda došao pobjedom 4:1...

Momčad Genoe, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, nije se dobro provela u gostima kod Cagliarija, upisala je četvrti uzastopni prvenstveni poraz, domaća je momčad bila bolja i zasluženo pobijedila 4:1.

Bila je to vrlo otvorena utakmica, koju su nešto bolje otvorili domaćini, ali ipak do vodstva prvi dolaze gosti. Igrala se 28. minuta, lijepo su kombinirali nogometaši Genoe, s desne je strane ubacio Edenilson do natrčalog Simeonea, sin Atleticovog trenera glavom pod gredu matira Rafaela za 1:0 gostiju.

Nakon primljenog gola Cagliari je pojačao napade, a nagrada je stigla vrlo brzo. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena danas sjajni Marco Borriello donosi izjednačenje domaćoj momčadi. S ruba kaznenog prostora udarac je isprobao Tachtsidis, njegov udarac brani Lamanna, ali na odbijenu loptu prvi dolazi Borriello i posprema je u mrežu Genoe.

Jurićevi igrači nisu izdržali niti do poluvremena, u 44. minuti uz puno sreće Cagliari dolazi do vodstva. Prvo je udarac Borriella glavom zaustavila greda, odbijenu loptu pokušao je očistiti jedan od braniča Genoe, no napucao je loptu u Joaa Pedra, odbila se u mrežu, 2:1 za Cagliari.

U drugom je dijelu Genoa u potpunosti nestala s travnjaka, u 59. minuti fantastičnom je obranom Lamanna sačuvao mrežu gostiju, ali pola minute kasnije pomoći nije bilo, na 3:1 povisio je Marco Borriello. Pet minuta kasnije domaći su posve opravdano dobili jedanaesterac koji u pogodak za konačnih 4:1 pretvara Farias.

Posljednjih deset minuta Cagliari je igrao s igračem manje nakon što je Marco Capuano dobio drugi žuti karton kada je prekršajem zaustavio izglednu kontru gostiju.