Torino
Torino 2:2 Milan
Milan

Dario Dodić • ponedjeljak, 16.01.2017.

Torino i Milan zaključili su 20. kolo talijanske Serie A, uraganskim prvim poluvremenom Torino je mogao riješiti pitanje pobjednika, no na kraju su se morali zadovoljiti tek bodom...

Odličnoj utakmici svjedočili smo na Olimpijskom stadionu u Torinu gdje je istoimeni domaćin u 20. kolu Serie A ugostio momčad Milana za koju je svih 90 minuta odigrao Mario Pašalić. Imao je domaćin sve u svojim nogama, vodili su 2:0 i imali jedanaesterac za novo povećanje vodstva, a u konačnici su osvojili tek bod, susret je završio 2:2.

Sjajno je Torino otvorio dvoboj, terensku inicijativu nakon 20-ak minuta pretvorili su i u vodstvo - Iago Falque provozao je po desnoj strani trojicu Milanovih igrača, poslao povratnu loptu na rub kaznenog prostora, Ljajić je pucao po golu, ali ne posebno kvalitetno, na putu lopte prema vratima gostiju nogu podmeće Andrea Belotti i tako vara Donnarummu za vodstvo Torina 1:0.

Pet minuta kasnije bilo je već 2:0 za Torino, dugo su domaći pleli mrežu u gostujućem šesnaestercu, Milanovi braniči nikako ne uspijevaju očistiti, Falque na kraju gura loptu do Benassija koji petom šalje loptu u mrežu za 2:0.

Kada je nakon nešto više od pola sata igre dodijeljen jedanaesterac za Torino činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Ljajić je izveo najstrožu kaznu, mislio je prevariti Donnarummu udarcem po sredini gola, ali mladi Talijan ostao je ukopan i obranio meč-loptu Torina.

Milan se oporavio od početnog šoka i zaigrao bolje u završnici prvog dijela, Suso je dvaput prijetio, prvi udarac skinuo mu je Joe Hart, drugi put je bio neprecizan.

Bolju igru gosti iz Milana naplatili su početkom drugog dijela, u 55. minuti uz puno sreće u gužvi se najbolje snalazi Andrea Bertolacci, čiji udarac s nekoliko metara brani Hart, no linijski sudac signalizirao je da je lopta već prešla gol-liniju kada je Englez intervenirao.

U 60. minuti igre Milan se u potpunosti vraća u susret, nakon ubačaja s lijeve strane Rossettini očigledno povlači Palettu, Tagliavento pokazuje na bijelu točku, siguran izvođač bio je Bacca.

Do kraja susreta mreže su mirovale, u 89. minuti Milan je ostao s desetoricom na travnjaku, Alessio Romagnoli zaradio je drugi žuti karton. Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta, nije to bila utakmica za pamćenje, ali bio je jedan od boljih pojedinaca u prilično neraspoloženoj momčadi Milana.