Dario Dodić • nedjelja, 15.01.2017.

Odigrano je pet poslijepodnevnih susreta 20. kola talijanske Serie A. Palermo Josipa Posavca teško je poražen kod Sassuola, Roma je svladala Udinese, a do pobjeda su došli i Napoli i Lazio...

Bilo je ovo poslijepodne favorita, svi su izuzev Sampdorije upisali tri boda, posebno su uvjerljivi bili Napoli protiv Pescare i Sassuolo protiv Palerma.

Napoli je s 3:1 posve zasluženo u Napulju svladao Pescaru i upisao važne bodove u borbi za naslov prvaka. Juventus je daleko, ali dok god pobjeđuju imaju šanse.

Gosti su izdržali prvih 45 minuta protiv Napolija za koji je od prve minute nastupio Ivan Strinić. Vrlo dobar je bio hrvatski reprezentativac, u 86. minuti napustio je travnjak. Nakon odlične partije u Kupu Marko Rog vratio se na klupu.

Pitanje pobjednika domaći su riješili na samom početku drugog dijela, Tonelli je glavom na dodavanje Jorginha zabio za 1:0 u 47. minuti, već dvije minute kasnije Hamšik je lijepo iz voleja povisio na 2:0. Ne bi bilo uobičajeno da susret završi bez Mertensovog pogotka pa se i Belgijac upisao u strijelce, u 85. minuti bilo je 3:0 za Napoli. Počasni pogodak za goste postigao je Caprari iz najstrože kazne duboko u sudačkoj nadoknadi.

Lazio je na Olimpicu preokretom došao do sva tri boda protiv neugodne Atalante. Slavili su Rimljani 2:1. Poveo je gost iz Bergama nakon 20-ak minuta igre, Andrea Petagna bio je strijelac na dodavanje Freulera.

U posljednjim trenucima prvog dijela Lazio je došao do izjednačenja. S lijeve je strane ubacio Lulić, najviši u skoku bio je Milinković-Savić i glavom zabio za 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Ciro Immobile iz jedanaesterca u 68. minuti.

LAZIO VS ATALANTA 2 x 1 ? ALL GOALS AND... by jason-pitt1

Roma je uz puno muke došla do pobjede u gostima kod Udinesea. Rimski je klub slavio s minimalnih 1:0, no mogao je pitanje pobjednika riješiti puno lakše, da je Edin Džeko bio koncentriraniji iz najstrože kazne.

Jedini pogodak na susretu djelo je Nainggolana iz 12. minute. Lijepo ga je poslužio Strootman, Nainggolan još ljepše iz voleja zabija za vodstvo Rimljana. U 18. minuti Roma je dobila jedanaesterac, Edin Džeko pucao je katastrofalno loše, promašio čitav gol i istaknuo kandidaturu za jedan od najslabije izvedenih jedanaesteraca ove sezone.

Stipe Perica odigrao je gotovo čitavo drugo poluvrijeme u dresu Udinesea, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi doći do izjednačenja. Poraz domaćina s klupe je odgledao Andrija Balić.

Josip Posavec još je jednom bio na streljani na golu Palerma, ovog puta u gostima kod Sassuola koji je slavio s uvjerljivih 4:1. Nije hrvatski golman bio posebno kriv niti za jedan gol, obrana gostiju još je jednom izgledala tragikomično, posebno kod trećeg pogotka Sassuola.

Dobro je počelo za Palermo, poveli su već u osmoj minuti kada se Nestorovski između dvojice domaćih braniča izborio za loptu, proigrao petom Quaisona koji zabija za 0:1. Veselje Palerma nije dugo trajalo, u 15. Matri zabija za 1:1. a u 24. Ragusa dovodi domaću momčad u vodstvo.

Matri je ponovno bio strijelac u 66. minuti, za 3:1 Sassuola, konačnih 4:1 postavio je Politano sedam minuta prije kraja susreta.

Sassuolo vs Palermo 4-1 All Goals & Highlights... by sharmanher

Sampdoria i Empoli odigrali su bez pogodaka, iako su gosti mogli do punog plijena. U 31. minuti imali su jedanaesterac, no udarac Mchedlidzea sjajno brani domaći vratar Puggioni.