Manchester City
Manchester City 2:2 Tottenham
Tottenham

Marjan Kreševac • subota, 21.01.2017.

U posljednjem susretu dana na Etihadu gledali smo dvoboj iz gornjeg doma Premiershipa između Manchester Cityja i Tottenhama. Domaći su u 54. minuti zahvaljujući dvjema katastrofalnim pogreškama Llorisa i jednom sudačkom previdu imali prednost 2:0, ali gosti su smogli snage i uspjeli na kraju uzeti bod...

Kakvu smo odličnu predstavu Građana gledali u prvih 45 minuta susreta. Apsolutna dominacija domaćih, redale su se prilike pred gostujućim golom kao na traci. Predugo bi trajalo da nabrojimo sve prilike koje su domaći stvorili, a nisu uspjeli realizirati zahvaljujući fenomenalnom vrataru Hugu Llorisu.

Koliko su Spursi bili inferiorni takmac u prvom dijelu najbolje oslikava činjenica da je napadački dio momčadi imao samo jedan dodir s loptom u Cityjevom šesnaestercu. Izvedba Građana ostavila je njihove navijače u ekstazi bez daha, ali na žalost i bez golova u gostujućoj mreži.

Izgledalo je gotovo nevjerojatno da gosti mogu izdržati takav pritisak bez primljenog gola i nisu, ali ono što je šokantno da je upravo njihov najbolji igrač u prvom dijelu, Lloris najzaslužniji za oba domaća pogotka. U 49. minuti Kevin de Bruyne dubokom loptom izbacio je iz igre cijelu obranu Spursa, Lloris je istrčao na 16 metara s namjerom da glavom izbije loptu.

Namjera je bila jedno, a ono što se dogodilo nešto sasvim drugo. Lloris je samo okrznuo loptu i odbio je ravno u natrčalog Sanea koji ju smiruje rukom i spušta je u for nakon čega nema veliki problem pospremiti je u praznu mrežu. Velika greška vratara, ali i sudaca koji nisu vidjeli čisto igranje rukom.

Ako je kod prvog pogotka bilo dileme, druga pogreška Llorisa bila je čista kao suza. Igrala se 53. minuta, Raheem Sterling zavrnuo je s desne strane jednu prizemnu loptu na peterac, Lloris je legao na pod, ali nije uspio iskontrolirati loptu već ju je samo kratko odbio do De Bruynea koji zabija za 2:0 domaćina.

Izgledali su Spursi tada kao razbijena vojska i nitko "normalan" ne bi uložio ni kunu na to da mogu izvući iz svega pozitivan rezultat, ali nitko vjerojatno nije računao ni na statičnu i konfuznu obranu Građana koja im je upravo to omogućila.

U 58. minuti Kyle Walker centrirao je u kazneni prostor gdje se na drugoj stativi sam kao duh našao Dele Alli i malim naklonom glave loptu pospremio u mrežu. Svoju prednost domaći su mogli povećati u 76. minuti kada je Sterling krenuo prema Llorisu s Walkerom iza leđa. Gostujući branič nije ga uspio stići, ali uspio ga je gurnuti u leđa i izbaciti iz ravnoteže tako da je Lloris mirno prigrlio njegov pokušaj.

Još jedna pogreška suca koji je trebao odsvirati kazneni udarac, a koliko je bila skupa za domaće igrače najbolje se vidjelo već u sljedećoj minuti kada su primili pogodak. Kane je jedan prizemni ubačaj petom proslijedio do Sona koji lijepim udarcem ostavlja Brava bez izgleda i donosi izjednačenje i u konačnici i bod gostima.