Petar Jenjić • četvrtak, 26.01.2017.

Do sedme uzastopne pobjede u Euroligi došla je beogradska Crvena zvezda koja je još jednom jako dobrom utakmicom kod kuće nadigrala grčki Panathinaikos rezultatom 72:66...

Radonjićeva momčad nastavlja sa sjajnim igrama i zasigurno je najugodnije iznenađenje ove sezone. Večeras su Beograđani na domaćem terenu nadigrali Panathinaikos rezultatom 72:66 i došli do sedme uzastopne pobjede u ovom natjecanju. Dodatnu vrijednost ovoj pobjedi nosi i činjenica da su preskočili grčku momčad na ljestvici i sada su na omjeru 12-8, dok je Panathinaikos na 11-9.

Nagovještaj dobre utakmice beogradska je momčad pokazala već na samom početku, kada se većina igrača iz prve petorke upisala u strijelce, dobro branila napad grčke momčadi i napravila veliku seriju 16:0. Tek su nakon nešto više od šest minuta gosti poentirali tricom Mikea Jamesa, zatim je novu ubacio K.C. Rivers i Pao se vrlo brzo vratio u utakmicu. Gabriel je za goste povezao dvije trice i Zvezda je prvu četvrtinu zaključila sa šest poena prednosti (20:14).

Obje su momčadi i u drugoj četvrtini nastavile u dobrom tricaškom ritmu, Bjelica, Wolters i Lazić držali su razliku domaćina na pristojnoj udaljenosti (31:21). Novi pad u igri beogradske momčadi iskoristili su gosti i serijom 10:2 se potpuno približili i prisilili klupu Zvezde na minutu odmora (33:31). Završnicu prvog poluvremena ipak je bolje odigrala Zvezda i na odmor otišla rezultatom 39:33.

Pojačali su gosti ritam i pristup u obrani, nakon poena Riversa i još jedne trice Gabriela došli su do izjednačenja (42:42). Vrlo raspoloženi Gabriel nastavio je pogađati trice i dalje, no Zvezda je i na to imala odgovor i zadržala egal. Dobri i loši periodi igre obiju momčadi su se i dalje nastavili, no na ulazu u posljednjih deset minuta prednost je domaćinima floaterom donio Wolters (57:56).

Sve do same završnice utakmica je, kako i priliči jednom derbiju, bila vrlo izjednačena. Obje su momčadi imale dosta promašaja u ovom razdoblju, no nakon Jenkinsove ukradene lopte, Simonović izvlači prekršaj i pogađa oba slobodna bacanja (66:63). Radonjićeva je momčad u završnici povezala nekoliko dobrih obrambenih reakcija, u napadu je bio precizan Simonović koji je polaganjem Zvezdi donio sedam poena prednosti na ulasku u posljednju minutu. Do kraja utakmice prevelikih problema nisu imali i upisali su novu pobjedu.

Najučinkovitiji je kod Zvezde bio Marko Simonović s 13 koševa (3/6 za dva, 1/7 za tricu, slobodna bacanja 4/4), dok je Luka Mitrović dodao 11 poena (5/6 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Panathinaikos je predvodio Kenny Gabriel s 23 poena (3/5 za dva, 5/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je Mike James dodao 19 koševa (5/8 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

• Obrisan korisnik27.01.2017. u 03:01
    freestyle Tim je na okupu duzi niz godina,znaju se kako disu,a u timu svako ima svoju ulogu i toliko su uigrani i za odbranu i napad da sve akcije igraju malte ne matematicki precizno,a takticki do savrsenstva i sto je najbitnije za razliku od nekih drugih klubova ne igraju za svoju licnu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.01.2017. u 23:13
    Oboren rekord Evrolige po broju uzastopnih pobeda nekog tima,da stvar bude jos lepsa,ne nazire se kraj :)
  • Obrisan korisnik26.01.2017. u 22:52
    Svaka cast,kakav niz odavno nije viđeno da neka momcad s ovih prostora igra tako dobro u euroligi ocito je da je kemija izvrsna medu igracima,i da su prava klapa.
  • Obrisan korisnik26.01.2017. u 22:21