SEHA liga, 15. kolo, 08.02.2017, 17:45 h
Metalurg Skoplje 25:22 RK Zagreb
RK Zagreb

Červar zaustavio PPD Zagreb, Metalurg zasluženo slavio

Branimir Korać • srijeda, 08.02.2017.

Rukometaši PPD Zagreba u svojoj prvoj utakmici nakon Svjetskog prvenstva upisali su poraz. Gostovali su u Skoplju kod Metalurga koji ih je svladao s 25:22...

Očekivano tvrda utakmica, kao i svaka Červarovog Metalurga, ali na kraju s lošim ishodom za PPD Zagreb. Dobra vijest je povratak na parket Domagoja Pavlovića, ali itekako se osjetilo neigranje Horvata, Šebetića, Cingesara, Jotića...

Zagreb je dobro otvorio utakmicu i sredinom prvog poluvremena vodio je sa 7:3, domaćin se jako mučio u napadu, ali ipak je uspio do završnice prvog dijela uhvatiti priključak.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 10:10 čime su zadovoljniji mogli biti domaćini koji su najvećim dijelom prvog poluvremena bili u zaostatku.

Gdje su stali u završnici prvog dijela, domaći igrači nastavili su u drugom poluvremenu. Odmah su preuzeli vodstvo i konstantno su održavali prednost od dva do pet golova razlike.

U samoj završnici susreta Mandalinić je smanjio na tih minus dva, ali nije bilo dovoljno. Gugleta je odmah nakon toga postavio konačnih 25:22 za pobjedu Červarove momčadi.

Sedam pogodaka za Plinare postigao je Mandalinić, a pet je dodao David Miklavčič. Matevž Skok skupio je šest obrana. Kod domaćina po pet golova zabili su Nemanja Obradović i Filip Kuzmanovski.