SEHA liga, 15. kolo, 30.11.2016, 18:00 h
Prešov 29:29 Nexe Našice
Nexe Našice

Hrvoje Horvat debitirao remijem u dramatičnom susretu u Prešovu

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.11.2016.

Dvoboj 15. kola SEHA lige u Prešovu između Tatrana i Nexea donio je dramu i neizvjesnost do posljednjih sekundi, a okončan je remijem 29:29...

Sjajna utakmica u Slovačkoj, ali Nexe na kraju nije uspio doći do pobjede. Imali su Našičani veliku priliku, no u završnici je zadrhtala ruka i nisu bili pravi.

Na klupi gostiju po prvi put sjedio je Hrvoje Horvat koji je zamijenio dugogodišnjeg trenera Našičana Zdenka Kordija i dobro je krenuo. Protiv favoriziranog Tatrana Nexe je odigrao dobru utakmicu i mogao je izvući i nešto više.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je na odmor odnio prednost 19:16, Nexe je imao dosta problema, prvenstveno u obrani što je Tatran znao iskoristiti.

Ipak u drugom dijelu situacija se okrenula. Stao je napad domaćina, Tatran je počeo sve više griješiti i dvoboj se vrlo brzo okrenuo.

U 51. minuti Vedran Zrnić iz kontre je zabio za prednost Nexea 28:25 nakon čega Sršen gubi loptu, iz kontre ne zabija Nuić, Čuprina brani dva puta Eteru i Tatran radi seriju 4:0.

Ipak u završnici, 20 sekundi prije kraja Nenadić poravnava na 29:29, a Lorger brani pokušaj Rabeka sa sirenom za podjelu bodova.

Kod Nexea šest pogodaka postigao je Vedran Zrnić, a po pet su dodali Tomislav Nuić i Mislav Nenadić. U domaćem sastavu Oliver Rabek postigao je čak 11 golova, a Aleksej Peškov osam.