MAXtv Prva liga, 21. kolo, 18.02.2017, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3646

Mihaela Bradovski • subota, 18.02.2017.

Dinamo je u hvatanje Rijeke krenuo pobjedom protiv Slaven Belupa 1:0. Modri su u Maksimiru bili bolji protivnik, zasluženo su slavili iako igra nije bila vrhunska...

Ivajlo Petev dobro je krenuo u drugi dio sezone, Dinamo je ugostio kompaktni Slaven Belupo i uzeo sva tri boda. Gosti su disciplinirano odradili svih 90 minuta, bilo ih je vrlo teško probiti, a iz kontranapada pokušali su stvoriti probleme Dinamovoj obrani.

U konačnici Dinamo je slavio, postigao je samo jedan pogodak i to iz kaznenog udarca i tako dobro otvorio drugi dio sezone. Mogli su Modri još koji put pogoditi Blaževićevu mrežu, ali nedostajalo je preciznosti u završnici.

Petev je bio zadovoljan kako su mlađi igrači odradili pripremni dio i to je honorirao postavom za ovaj dvoboj.

Prvo poluvrijeme donijelo je dominaciju domaćina, ali i potpunu bezidejnost u završnici. Praktički nijednu pravu priliku Dinamo nije stvorio, no ipak je u završnici poveo.

U 41. minuti i gužve nakon kornera, pucao je Sigali, a Josip Tadić "blokirao" je njegov pokušaj rukom i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Armin Hodžić i neobranjivim udarcem pogodio mrežu Blaževića.

U drugom dijelu bilo je više prilika, a već u 54. minuti odličnu je propustio Lešković. Pucao je glavom i gađao suprotni kut, međutim lopta je za malo prošla pokraj vratnice.

Niti deset minuta kasnije još jedan dobar pokušaj glavom domaćih stopera, ovaj put pucao je Sigali, ali i njegov udarac prošao je koji centimetar pokraj vratnice.

Ono što Peteva može zabrinuti je ozljeda Sigalija koji je u završnici na nosilima napustio travnjak, čini se kako nije riječ o bezazlenoj ozljedi, ali vrlo brzo znat će se dijagnoza.

U završnici susreta još jednom pokušao je Hodžić, dobro je pucao s 18 metara, ali malo neprecizno.

Dinamo tako dolazi do nove pobjede i približava se Rijeci na tri boda uoči riječkog gostovanja u Osijeku.