Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 2:1 Valencia
Valencia

Dario Dodić • subota, 25.02.2017.

U odličnom drugom poluvremenu na svjoj Mendizorrotzi nogometaši Alavesa uspjeli su preokrenuti rezultat protiv Valencije i upisati drugu uzastopnu pobjedu u Primeri...

Alaves i Valencia odmjerili su snage u Vitoriji u sklopu 24. kola španjolske Primere. U susretu s dva dijametralno različita poluvremena posve je zasluženo do pobjede došla domaća momčad preokretom u posljednjih 15 minuta.

Sve se zanimljivo na utakmici dogodilo u posljednjih 20 minuta, općenito je drugo poluvrijeme ponudilo puno bolji nogomet od onog u prvih 45 minuta u kojima smo vidjeli tek nekoliko sporadičnih pokušaja s obje strane.

Najbliže pogotku u prvom dijelu bila je domaća momčad u 44. minuti kada je Manu Garcia pucao s nekih osam metara, malo pokraj lijeve vratnice Valencijinog gola.

Isti je igrač na samom početku drugog dijela bio puno precizniji, ali pribran je bio vratar Šišmiša Diego Alves. Domaći trener Pellegrino imao je sjajan nos za izmjene. U 61. minuti u igru je ubacio Rubena Sobrina, koji četiri minute kasnije vara trojicu Valencijinih braniča, izlazi pred Alvesa, odlično puca, ali sjajnom reakcijom gostujući vratar čuva svoju mrežu.

U 70. minuti uslijedio je odgovor gostiju - odlično je slobodnjak s ruba kaznenog prostora izveo Parejo, Pacheco vrhunskom paradom odbija loptu u gredu, no na nesreću domaćih navijača na odbijenu loptu prvi dolazi Soler, iz teškog kuta iz voleja zabija kroz noge domaćem vrataru.

Živnula je domaća momčad nakon primljenog pogotka i vrlo brzo došla do zasluženog izjednačenja. Ibai Gomez iskoristio je nonšalanciju gostujuće obrane i s ruba kaznenog prostora zabio za 1:1.

Pellegrino u 85. minuti još jednom pokazuje da ima sjajan osjećaj za izmjene, u igru uvodi Aleksandra Kataija, koji mu se već iduće minute odužuje pogotkom za pobjedu Alavesa. Pravovremeno ga je uposlio Sobrino, srpski reprezentativac fintom baca na travnjak Alvesa i posprema loptu u desni kut za tri boda domaćina i prekid Valencijinog niza od tri utakmice bez poraza.

U samoj završnici Valencia je ostala s desetoricom igrača na terenu, Orellana je zaradio drugi žuti karton.