Real Betis
Real Betis 1:2 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • subota, 25.02.2017.

U sjajnoj utakmici na stadionu Benito Villamarin u sklopu 24. kola španjolske Primere snage su u seviljskom derbiju odmjerili Betis i Sevilla, gosti su preokretom došli do sva tri boda, pobjednički pogodak postignut je iz vrlo sumnjive situacije...

Još jedan seviljski derbi pripao je nogometašima Seville. Na najbližem gostovanju, kod gradskog rivala Betisa, slavili su 2:1 i potvrdili dominaciju u gradu. U posljednjih osam gradskih derbija Sevilla je upisala čak sedam pobjeda i tek jedan remi. Betis je, pak, u posljednjih osam seviljskih dvoboja na Benito Villamarinu ostao bez pobjede (pet remija, tri poraza).

Bolje su u susret ušli igrači Betisa, dominirali su u prvih 45 minuta, no tek su jednu prigodu pretvorili u pogodak. Neprecizni su bili Sanabria, Castro, Petros i Mandi, tek iz pete izgledne prilike Betis je došao u vodstvo.

Igrala se 36. minuta, Riza Durmisi iz slobodnjaka s 25 metara pronalazi rupu u živom zidu i dovodi Betis u vodstvo. Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena.

No, u drugom su dijelu domaći igrači posve nestali s travnjaka. Igrala je samo Sevilla, a pritisak je uskoro urodio plodom. Igrala se 56. minuta, Iborrin pokušaj glavom brani Adan, ali lopta se odbija do Mercada, koji lagano poentira za 1:1.

15 minuta prije kraja Sevilla dolazi do preokreta, nakon akcije gotovo identične onoj kod prvog pogotka gostiju. Nakon slobodnog udarca glavom je pokušao N'Zonzi, lopta dolazi do Iborre koji nogom zabija pokraj nemoćnog Adana za konačnih 2:1. Pričat će se o pobjedničkom golu Seville jer čini se da je N'Zonzi prilikom ubačaja bio u zaleđu.