SEHA liga, 18. kolo, 25.02.2017, 18:00 h
Gorenje Velenje 34:37 Meškov Brest
Meškov Brest

Stojković i Krištopans odveli Meškov do važne pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 25.02.2017.

U susretu 18. kola SEHA lige Meškov je u gostima svladao Gorenje i ostao je u igri za odlazak na završni turnir. Bjelorusi zaostaju za Celjem jedan bod, Celjani su odigrali sve svoje susrete, a Meškov još gostuje kod PPD Zagreba i tu će tražiti barem bod koji bi ga odveo dalje...

Rukometaši Celja nadali su se pomoći Gorenja u susretu 18. kola SEHA lige, ali nisu je dobili. Meškov je slavio u Velenju 37:34 i tako potpuno ostao u igri za prolaz.

Za domaćina ovaj dvoboj nije imao nikakvu važnost, Gorenje je odavno izgubilo sve šanse za prolaz dok je Meškovu to bio susret biti ili ne biti. U konačnici odigrao je kvalitetno, nije dozvolio neko iznenađenje i odnio je pobjedu koja go dovodi na samo bod zaostatka za Celjem.

Susret je prelomljen u drugih 13 minuta prvog poluvremena. Gorenje je u 17. minuti vodilo 7:5, a onda je proradio napad Meškova koji za samo deset minuta radi seriju čak 11:2 i odvodi utakmicu na svoj mlin. Na odmoru su Bjelorusi vodili 18:12 i već tada šanse domaćina nisu bile velike.

U nastavku susreta prednost je bez ikakvih problema održavana i tek u samoj završnici Gorenje je smanjilo zaostatak na konačnih 37:34.

"Bili smo dobro pripremljeni za ovu utakmicu, napad i obrana funkcionirali su odlično. Bila je teška utakmica, visokog intenziteta i to nas je malo usporilo u završnici, ali ipak smo uspjeli doći do pobjede", rekao je Dzianis Rutenka.

U pobjedničkom sastavu Rastko Stojković postigao je deset golova uz samo jedan promašaj, a Dainis Krištopans sedam bez promašaja. Ivan Pešić imao je tek jednu obranu uz sedam primljenih golova.

Kod Gorenja Luka Mitrović postigao je devet golova, a Matjaž Brumen pet.