SEHA liga, 18. kolo, 02.02.2017, 17:45 h
Vardar Skoplje 37:29 Nexe Našice
Nexe Našice

Vardar glatko slavio protiv Nexea, osam golova Ivana Čupića

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.02.2017.

Nastavljeno je natjecanje i u SEHA ligi gdje su se susreli Vardar i Nexe u sklopu 18. kola. Makedonci su visoko slavili 37:29 zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu...

Nakon povratka sa Svjetskog prvenstva nastavku sezone prionuli su i SEHA ligaši, a prvi su u akciji bili Vardar i Nexe. Makedonci su opravdali status favorita i visoko slavili 37:29.

45 minuta vodila se ravnopravna bitka, Vardar se nikako nije mogao odvojiti, ali u završnih 15 minuta domaćin je ipak zahvaljujući široj i kvalitetnijoj klupi otišao do pobjede.

U 43. minuti Vardar je vodio s malih 24:23, tijekom drugog dijela Nexe je imao i prednost, no nakon te minute domaćin je zaigrao bolje, serijom 5:0 otišao na ugodnih plus šest i do kraja susreta nije više imao problema.

"Otvorili smo utakmicu nervozno, ali uspjeli smo se vratiti na pravi put. U drugom dijelu nismo zadržali korak, počeli smo previše griješiti i oni su to iskoristili te se odvojili. Vardar je pokazao kvalitetu koja ga je na kraju odvela do pobjede", kaže vratar gostiju Edi Vešligaj.

Kod Vardara Ivan Čupić postigao je osam golova, Timur Dibirov šest, a Igor Karačić dva. Petar Angelov skupio je 15 obrana.

U redovima Nexea najučinkovitiji je bio Vedran Zrnić sa sedam golova.