Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.02.2017.

Lyon i PSG bili su vrlo efikasni ovu nedjelju, postigli su po pet pogodaka, a posebnu vrijednost imaju golovi PSG-a na gostovanju kod Marseillea...

U prvom susretu nedjelje u Ligue 1 St. Etienne neočekivano je poražen na svom travnjaku od Caena. Momčad Ivana Santinija slavila je s 1:0 i tako s drugom pobjedom u nizu odmaknula od opasne zone. St. Etienne je pak stigao do četvrtog uzastopnog poraza u svim natjecanjima i ne može biti zadovoljan formom.

Caen definitivno ne odgovara St. Etienneu, ovo je već četvrta pobjeda Caena u zadnjih pet međusobnih dvoboja od čega druga u gostima. Do pobjede je došao zahvaljujući jednom pogotku i to onom Ronnyja Rodelina iz 32. minute na ubačaj Bessata.

Santini je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Yann Karamoh.

Lyon je na svom stadionu ugostio skromni Metz i pregazio ga s 5:0. Apsolutna dominacija Lavova koji su do vrha napunili mrežu Didillona, a mogli su čak i uvjerljivije slaviti.

Raspucani domaćin već duže vrijeme na svom travnjaku igra odlično, ovo mu je treća uzastopna pobjeda u Lyonu s najmanje četiri postignuta pogotka, ali bez obzira na to daleko je od borbe za naslov prvaka. Čak i treće mjesto je na neuhvatljivih 13 bodova razlike što znači da će se Lyon do kraja sezone boriti za očuvanje četvrte pozicije.

Protiv Metza poveo je u 43. minuti golom Memphisa Depaya koji je bio na odbijenoj lopti i s metra ugurao je u praznu mrežu. Isti igrač na startu drugog dijela nakon lijepe solo akcije povisio je na 2:0 i bilo je jasno da će sva tri boda ostati u Lyonu jer se Metz nije činio kao momčad sposobna za povratak.

U zadnjih 15 minuta gosti su se potpuno raspali i primili još tri pogotka. Prvi je postigao njihov branič Balliu koji je nespretno pokuša presjeći dodavanje i poslao je loptu u svoju mrežu, zatim je Alexandre Lacazette promiješao gostujuću obranu i krasnom završnicom u suprotni gornji kut povećao prednost da bi u 91. minuti Mathieu Valbuena postavio konačnih 5:0 lijepim lobom.

U derbiju u Marseilleu PSG ponizio je domaćina i pregazio ga s čak 5:1. Ovo je najteži domaći poraz Marseillea još od 1953. godine kada ga je s 4:0 svladao Nimes.

Već u šestoj minuti gosti su poveli nakon lijepe akcije i povratne lopte Thiaga Silve u sredinu za Marquinhosa koji glavom zabija za vodstvo. Deset minuta kasnije još jedna krasna akcija gostiju, briljantno dodavanje Javiera Pastorea za Edinsona Cavanija, kompletna obrana Marseillea je ispala, a Urugvajac lakoćom zabio.

Do kraja prvog dijela ostalo je 2:0, a u nastavku vrlo brzo gosti rješavaju svaku dvojbu. Prvo je u 50. minuti Lucas Moura kaznio još jednu lošu reakciju obrane Marseillea, a zatim je u 61. minuti zabio i Julian Draxler.

Domaćin je 20 minuta prije kraja smanjio preko Roda Fannija, ali već dvije minute kasnije Blaise Matuidi zabija za konačnih 5:1.