Inter
Inter 1:3 Roma
Roma

Branimir Korać • nedjelja, 26.02.2017.

U derbiju 26. kola Serie A Inter je poražen na San Siru od Rome s 3:1. Odličan nastup Rimljana koji su na kraju stigli do važne pobjede za nastavak pozitivne serije i odvajanje od Napolija koji je kiksao protiv Atalante...

Kiks Napolija protiv Atalante Roma je iskoristila na najbolji mogući način. Imala je teško gostovanje na San Siru kod Intera, ali je ipak slavila s 3:1 i tako ostala na sedam bodova od Juventusa, ali i s pet bodova prednosti nad Napolijem koji je neočekivano posrnuo na svom travnjaku protiv Atalante.

S druge strane Inter nakon ovog kola ne drži više petu poziciju, preskočio ga je Lazio koji je uspješno odradio svoj dio posla u Rimu protiv Udinesea dok je Inter pao doma protiv Rome.

U zanimljivom dvoboju Rimljani su do vodstva došli već u 12. minuti kada je Radja Nainggolan primio loptu na lijevoj strani, vratio se u sredinu i onda sjajno opalio u suprotni kut s ruba kaznenog prostora.

Inter je trebao vremena za oporavak i tek u završnici prvog dijela opustio se i počeo prijetiti. Prvo su domaćini tražili kazneni udarac nakon prekršaja Fazija na Icardiju, a zatim je u finišu Marcelo Brozović zaprijetio dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Na startu drugog dijela dobru priliku imao je Ivan Perišić, ali Rimljani blokiraju njegov pokušaj da bi u 56. minuti Roma povisila na 2:0. Fantastičan prodor Nainggolana koji je vukao loptu od svojih 35 metara, projurio do 20 metara od gola Handanoviča, a onda fantastičnim udarcem povisio prednost.

Dugo su Rimljani održavali tu prednost, sve do 81. minute kada Perišić dobiva loptu u 16 metara, ubacuje u peterac za Icardija koji lakoćom pogađa mrežu.

Međutim četiri minute kasnije dolazi do odluke. Medel ruši u 16 metara Edina Džeku, a Tagliavento dosuđuje kazneni udarac koji Diego Perotti pretvara u pogodak.

Do kraja više nije bilo promjena, Rimljani odnose zasluženu pobjedu. Brozović se oporavio od ozljede i odradio je nešto manje od sat vremena dok je Ivan Perišić odigrao svih 90 minuta.