Dario Dodić • nedjelja, 26.02.2017.

Nogometaši Milana i Lazija upisali su pobjede u popodnevnom nedjeljnom terminu 26. kola talijanske Serie A. Obje su momčadi slavile minimalnom prednošću, pogocima iz kaznenih udaraca. Genoa se u prvoj utakmici bez Ivana Jurića dokopala boda u 94. minuti...

U prilično nervoznoj i nezanimljivoj utakmici nogometaši Milana došli su do druge uzastopne pobjede, svladali su s 1:0 Sassuolo u gostima.

Pitanje je kako bi susret završio da je Sassuolo iskoristio svoj kazneni udarac u 12. minuti, Domenico Berardi gađao je donji desni kut Donnarumminog gola, mladi Talijan pročitao je gdje će pucati Berardi, ali nije bilo potrebe za intervencijom, Sassuolov je igrač promašio čitav gol.

Deset minuta kasnije i Milan je dobio priliku iz jedanaesterca, Carlos Bacca bio je precizniji od Berardija i donio pobjedu Milanu.

Mario Pašalić susret je započeo na klupi, u igru je ušao u 65. minuti.

Ni Lazio se na Olimpicu u Rimu nije iskazao protiv Udinesea. Baš naprotiv, gosti su imali bolje i konkretnije prilike, ali Cyril Thereau nije bio posebno raspoložen.

Imao je i Lazio odličnu priliku za vodstvo u prvom dijelu, odlično je pucao Parolo, ali lopta odsjeda na vratnici. Do pobjede su Rimljani došli nakon nešto više od 70 minuta igre, nakon što je Jankta u šesnaestercu Udinesea pogodila lopta u ruku, Ciro Immobile kazneni je udarac pretvorio u pogodak.

Stipe Perica u dresu je Udinesea dobio priliku odmah nakon primljenog pogotka, no nije uspio pomoći svojoj momčadi doći do izjednačenja.

Genoa je u prvoj utakmici nakon što je otkaz dobio hrvatski trener Ivan Jurić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade došla do boda protiv Bologne na svom stadionu, prvog nakon tri uzastopna poraza.

Povela je Bologna, za koju je hrvatski napadač Bruno Petković odigrao svih 90 minuta, u 57. minuti krasnim pogotkom Vivianija iz slobodnog udarca s 18 metara.

Nakon primljenog pogotka budi se domaća momčad, koju je po prvi put vodio novi trener Mandorlini. Ako ništa, novi je Genoin trener pokazao da ima sjajan osjećaj za izmjene, u drugoj minuti sudačke nadoknade u igru je ubacio Nitchama, igrač mu se zahvalio dvije minute kasnije prekrasnim pogotkom za bod Genoe. Valja napomenuti da je Bologna posljednjih 15 minuta igrala s desetoricom igrača na travnjaku nakon što je Torosidis zaradio izravni crveni karton.

Genoa vs Bologna 1 - 1 All Goals and Highlights... by liveresults