Napoli
Napoli 0:2 Atalanta
Atalanta

Dario Dodić • subota, 25.02.2017.

U derbiju 26. kola talijanske Serie A, Napoli je na svom San Paolu poražen od strane Atalante 2:0, prvi je to prvenstveni poraz Napolija u posljednjih 15 kola...

Ako već dosad nije bilo jasno sada je više nego očito - Napoli je porazom od Atalante praktički izgubio sve nade za naslov prvaka Italije. U dvoboju dvaju momčadi u sjajnoj formi slavila je Atalanta i tako nanijela Napoliju prvi prvenstveni poraz u posljednjih 15 kola.

Posljednji je put u prvenstvu Napoli poražen u gostima kod Juventusa, 29. listopada prošle godine. Otad su do današnjeg ogleda s Atalantom osvojili čak 34 boda u 14 utakmica, no svakom velikom nizu dođe kraj, Napolijevi napadači previše su toga promašili da bi očekivali tri boda protiv sjajne Atalante.

Da bi stvar bila gora za domaćine, imali su više nego dovoljno prilika za postići pogodak, posljednjih su gotovo pola sata igrali s igračem više i presudio im je najbolji strijelac lige, barem kad su braniči u pitanju, Mattia Caldara.

Tko zna u kojem bi smjeru otišao susret da je već u šestoj minuti Napoli poveo, a bili su blizu, centimetri su bili u pitanju, udarac Lorenza Insignea odsjeo je na gredi. Atalanta problema s realizacijom nije imala, u 28. minuti Caldara glavom zabija za vodstvo gostiju.

Mogao je Napoli već u prvom dijelu izjednačiti, imao je dvije sjajne prilike Dries Mertens. Prvi je pokušaj završio malo pokraj gola, drugi put je, u 44. minuti, Belgijac bio precizniji, ali iz rašlji loptu vadi vratar Atalante Berisha.

Tračak nade Napoliju probudio je Franck Kessie zaradivši drugi žuti, odnosno crveni karton u 67. minuti, ali Atalanta nije pokleknula ni s igračem manje. Naprotiv, tri minute kasnije Caldara zabija svoj i Atalantin drugi gol i rješava pitanje pobjednika. Imao je Napoli još nekoliko prilika, ali prvi put ove sezone domaći igrači nisu uspjeli zatresti protivničku mrežu.

Marko Rog i Ivan Strinić nisu ulazili u igru kod Napolija.